Katar'dan Flaş Türkiye Açıklaması

Katar'a abluka uygulayan ülkelerden biri olan BAE'nin Doha yönetimine sanal saldırılar gerçekleştirdiği kesinleşti. Katar'a abluka uygulayan ülkelerden biri olan BAE'nin Doha yönetimine sanal saldırılar gerçekleştirdiği kesinleşti.

Katar'dan Flaş Türkiye Açıklaması
Katar'dan Flaş Türkiye Açıklaması Tuğba Önkibar
Bu içerik 634 kez okundu.

Katar'a abluka uygulayan ülkelerden biri olan BAE'nin Doha yönetimine sanal saldırılar gerçekleştirdiği kesinleşti.

Katar Başsavcısı General Ali Bin Fetais el Marri’nin yaptığı açıklamalara göre Katar’ın resmi haber ajansı QNA’ya geçtiğimiz Mayıs ayında sanal saldırı gerçekleştirenlerin Birleşik Arap Emirlikleri’nden olduğu ortaya çıktı.

Reuters’a açıklamalarda bulunan üst düzey yetkili, Mayıs ayında QNA’de sahte bir haber yayınlanmasına neden olan saldırının arkasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin çıktığı ve yapılan ulusal ve uluslararası soruşturma çerçevesinde  5 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Resmi ajans QNA’da yayınlanan haberde “Türkiye’deki dostlarımız kısa sürede bize dönüş yaptı. 5 kişi gözaltına alındı ve sorgusu devam ediyor. Katar başsavcılığı Türk yetkililerle bu konu hakkında iletişimde” ifadeleri kullanıldı. Gözaltındakilerin Türkiye’de sorgulandığı ifade edilirken Katar İçişleri Bakanlığı iki IP adresinin Birleşik Arap Emirlikleri kaynaklı olduğunu duyurmuştu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Katar Hacker Siber Saldırı Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500