Katarlı Bakan'dan 15 Temmuz Açıklaması

Katar Savunma Bakanı Khalid bin Mohammad Al-Attiyah, TRT World’e yaptığı özel açıklamalarda ülkeye yönelik ablukadan bahsedip 15 Temmuz'daki darbe girişimine benzer bir olayın, sıradaki hedefinin Katar olabileceğini belirtti.

Katarlı Bakan'dan 15 Temmuz Açıklaması
Katarlı Bakan'dan 15 Temmuz Açıklaması Başak Tatar
Bu içerik 856 kez okundu.

Katar Savunma Bakanı Khalid bin Mohammad Al-Attiyah, TRT World’e önemli açıklamalarda bulundu. Suudi Arabistan ve Mısır'ın başını çektiği abluka uygulamasını 15 Temmuz darbe girişimine benzettiğini söyleyip Türkiye’nin İslam dünyası için onurlu bir duruş sergilediğini belirtti. Al-Attiyah, aynı zamanda benzer bir darbe girişimi için sıradaki ülkenin Katar olabileceği ihtimaline değindi.

Bakan, 15 Temmuz darbe girişimini ve anma törenlerini çok yakından takip ettiklerini anlatıp dürüst olmak gerekirse Katar Emiri’nin o gün Erdoğan’ı arayan ilk devlet başkanı olduğunu kaydetti. “Düşünüyoruz ki Katar sıradaki hedef olabilir çünkü Türkiye ve Katar dünya üzerindeki mazlum insanlara karşı ortak onurlu bir duruş sergiliyor” diyen Khalid bin Mohammad Al-Attiyah bu noktada Katar’ın bir sonraki hedef olabileceğini aktardı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

katar savunma bakanı açıklama 15 temmuz trt world abluka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500