Katarlı Dev Şirketten Türkiye'ye Proje Sözü

Katar'da iktidarda bulunan El Tani ailesinin şirketi Sharaka Holding'in sahiplerinden Şeyh Abdülaziz bin Ahmed El Tani, kendileri için Körfez İşbirliği Konseyinin bittiğini belirterek, bundan sonra bütün projelerini Türkiye’yle yapacaklarını açıkladı.

Katarlı Dev Şirketten Türkiye'ye Proje Sözü
Katarlı Dev Şirketten Türkiye'ye Proje Sözü Ecem Şenol
Bu içerik 3267 kez okundu.

Katar’da Şeyh Abdülaziz bin Ahmed el Tani'yle Sharaka Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olan ağabeyi Şeyh Abdullah bin Ahmed el Tani'nin meclisinin ‘oturma ve ağırlama salonu' anlamında kullanıldığı görülürken,  Katar'daki en büyük inşaat firmalarından ‘Sharaka Holding'in sahiplerinin, ikisi misafirleri ağırlama salonu olmak üzere içerisinde 6 tane villa bulunan bir sosyal tesiste yaşadığı öğrenildi. Mecliste bir duvarı boydan boya kaplayan mermerler ve lüks mobilyalar göze çarparken, kendisi de mimar olan bin Ahmed el Tani’nin salondaki avizeleri, mobilyaları ve mermerleri Türkiye'den getirttiği öğrenildi. Meclisin içinde ayrıca masaj salonu, Türk hamamı, jakuzi ve çocuklar için bir oyun salonunun da hali hazırda var olduğu görüldü.

El Tani ailesi, Suudi Arabistan'ın başını çektiği Körfez ülkelerinin Katar'a uyguladığı ablukadan dolayı büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadıklarını belirterek, Şeyh Abdülaziz, kendileri için Körfez İşbirliği Konseyi’nin bittiğini, bir kardeşin diğer kardeşe böyle davranıp davranmayacağını sordu. Bundan sonra bütün projelerinde Türkiye ve Türk şirketleri bir numaralı iş yapacakları yer olduğunu belirten Şeyh Abdülaziz kendisinin ciddi anlamda Türkiye'de daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü aktararak, Türk şirketlerine de kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade etti. Ayrıca, Şeyh Abdülaziz şu anda her iki ülke için de çok fazla iş fırsatlarının mevcut olduğunu ve bu fırsatı değerlendirmek gerektiğinin altını çizdi.

Şeyh Abdullah ise, Müslüman olarak kardeş olarak gördükleri bu ülkelerin kendilerine yaptıklarının çok üzücü olduğunu ve bir sabah kalktıklarında kardeşleri tarafından ablukaya alınmış vaziyette olmanın çok üzücü olduğunu fakat her şerde bir hayır olduğunu ifade etti.  Şeyh Abdullah ayrıca, çok şükür ki bu krizde Türkiye’nin Katar'ın yanında yer aldığını, ancak Körfez'de birçok ülkenin Katar'ın Türkiye'yle yakınlaşmasını istemediğini ve bunu kendi çıkarlarına aykırı gördüklerini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

El Kaide'nin Yeni Hedefi Hindistan

Katar Türkiye Proje Anlaşma Ekonomi İş Birliği Körfez Ülkeleri Açıklama El Tani Ailesi Şeyh Abdullah Şeyh Abdülaziz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500