Katliam Yaparız

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, TSK'nın Münbiç'e yapacağı herhangi bir operasyonun 6-8 Ekim olaylarındaki gibi bir karşılık bulacağını söyledi.

Katliam Yaparız
Katliam Yaparız Yaren Yalçın
Bu içerik 1348 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, TSK'nın Münbiç'e yapacağı herhangi bir operasyonun 6-8 Ekim olaylarındaki gibi bir karşılık bulacağını söyledi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, TSK’nın Suriye’de yürüttüğü Fırat Kalkanı Operasyonuna yönelik açıklamalarda bulundu.

Yüksekdağ, “Menbiç'e dönük bir saldırı harekatının başlatılması ve sürdürülmesi Türkiye'yi doğrudan etkiler. Dün nasıl 6-8 Ekim sürecinde Kobani'nin DAEŞ tarafından işgal edilmesi Türkiye'deki Kürt halkını, bizleri harekete geçirdiyse Münbiç'e yönelik saldırganlık yanıtlanacaktır” şeklinde tehdit etti.

Figen Yüksekdağ, geçtiğimiz aylarda Suruç’ta yaptığı bir açıklamada:

“Partimiz için 'sırtını terör örgütüne dayayan HDP' diyorlar, anlamayanlara cevap veriyorum biz sırtımızı Rojava'ya, Kobani’ye, IŞİD adını verdiğiniz o çeteye karşı mücadele edenlere yaslıyoruz. Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD’ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. Sırtımızı kime yasladığımızı söylüyoruz, bundan sonra da yaslamaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

6-8 Ekim olaylarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani bahanesiyle sivil teröristleri sokağa çağırmış; 35 ilde gerçekleştirilen saldırılarda 2 polis memurunun şehit olmasına, 50’den fazla sivilin ölümüne neden olmuştu.

Tunceli'de 2, Diyarbakır'da 34, Şırnak'ta 13, Adıyaman'da 1, Batman'da 4, Şanlıurfa'da 19, Bitlis'te 8, Bursa'da 2, İstanbul'da 11, Gaziantep'te 1, Mersin'de 3, Mardin'de 36, Muş'ta 6, Bingöl'de 2, Hakkari'de 28, Siirt'te 13, Van'da 18 okulda terör örgütü yandaşlarının saldırıları sebebiyle büyük hasar meydana gelmişti. 

hdp figen yüksekdağ tsk suriye menbiç 6-8 ekim tehdit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500