Kayyumlar O Belediyelere Girdi

28 belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı.

Kayyumlar O Belediyelere Girdi
Kayyumlar O Belediyelere Girdi Yaren Yalçın
Bu içerik 919 kez okundu.

28 belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı.

Kayyum atanan belediyelerin 24'ü HDP-DBP'nin, 3'ü AKP'nin 1'i ise MHP'nin. HDP ile DBP'lilerin PKK bağlantısından, AKP ve MHP'li belediyelere ise FETÖ'den dolayı kayyuma devredildiği öğrenildi.

Ayrıca görevden alınan belediye başkanlarının 2'si il, 24'ü ilçe ve 2'sinin de belde belediye başkanı olduğu belirtilirken, 12'sinin halen tutuklu bulunduğu kaydedildi.

Kayyum atanan 24 belediye için PKK-KCK bağlantısı gerekçe gösterilirken, 4'ün için de FETÖ/PDY gerekçe gösterildi. Erzurum'ın Aşkale, Konya'nın Ilgın ve Giresun'un Çamoluk ilçeleri AKP'li belediyeler tarafından yönetilirken, Adana'nın Pozantı Belediyesi ise MHP tarafından yönetiliyordu.

Kayyum atanan ile ve ilçe belediyelerinin isimleri şöyle:

Adana-Pozantı İlçe Belediyesi, Ağrı-Diyadin İlçe Belediyesi, Batman İl Belediyesi, Batman-Beşiri İlçe Belediyesi, Batman-Gercüş İlçe Belediyesi, Diyarbakır- Silvan İlçe Belediyesi, Diyarbakır-Sur İlçe Belediyesi, Erzurum-Aşkale İlçe Belediyesi, Erzurum-Hınıs İlçe Belediyesi, Giresun-Çamoluk İlçe Belediyesi, Hakkari İl Belediyesi, Iğdır-Tuzluca İlçe Belediyesi, Konya-Ilgın İlçe Belediyesi, Mardin-Dargeçit İlçe Belediyesi, Mardin-Derik İlçe Belediyesi, Mardin Mazıdağı İlçe Belediyesi, Mardin Nusaybin İlçe Belediyesi, Muş-Bulanık İlçe Belediyesi, Siirt -Eruh İlçe Belediyesi, Şanlıurfa-Suruç İlçe Belediyesi, Şırnak-Cizre İlçe Belediyesi, Şırnak-Silopi İlçe Belediyesi, Van-Edremit İlçe Belediyesi, Van-Erciş İlçe Belediyesi, Van-İpekyolu İlçe Belediyesi, Van-Özalp İlçe Belediyesi, Batman-Beşiri-İkiköprü Belde Belediyesi, Iğdır-Merkez- Belde Hoşhaber Belediyesi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada:

"Belediyeler, vatandaşımızın kullandığı oyu, verdiği vergileri ve demokrasinin sunduğu iklimi istismar ederek ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin etkisi altına giriyorsa, milli iradeyi gasp edenlere karşı tedbir almak devletin asli görevidir" ifadeleri kullanıldı.

içişleri bakanlığı 28 belediye kayyum pkk hdp kck fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500