Kayyum’un Saray Gibi Makam Odası

Diyarbakır Belediyesi’ni yaklaşık 2,5 yıldır yöneten kayyumun makam odasını saray gibi döşettiği ortaya çıktı. Kısa sürede sosyal medyaya yayılan görüntüler büyük tepki topladı.

Kayyum’un Saray Gibi Makam Odası
Kayyum’un Saray Gibi Makam Odası Meltem Yüksel
Bu içerik 372 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevinden, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 1 Kasım 2016'da kayyum olarak atanan ve son seçimde de AKP'den aday olan Cumali Atilla'nın belediyedeki makam odası dudak uçuklattı.

Kısa sürede sosyal medyaya yayılan görüntüler büyük tepki topladı. Belediye binasında yapılan işler, tefrişat ve alınan mobilyalara 2 milyon 127 bin 725 lira ödendi. Varaklı bir masa ve lüks koltuklu odanın arkasında, bir dinlenme bölümü yer alıyor. Burada bir de her tarafı mermer kaplı banyo var. Kral dairesini andıran makam odası görüntülerini sosyal medyada paylaşan yeni Başkan Adnan Selçuk Mızraklı ise “Bu odalar talan ve israfın en iyi göstergesi” dedi. Makam odasının arka bölümüne banyo duş ve küvet yaptıran Atilla'nın kullandığı banyoda, tütsü çubukları dikkat çekti.

Kayyum Başkan Cumali Atilla konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Belediyenin binası 30 senelik ve bakımsız durumdaydı. Hem binada hem odalarda yenileme yapıldı. Banyo ise zaten vardı ve biz sadece duş yaptırıp yeniledik. Banyodaki kaplamalar da mermer değil, fayans. Biz tüm işleri ihale açarak yaptık'' dedi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Olağanüstü İtiraz Nedir?

 

 

 

Diyarbakır Belediyesi Cumali Atilla Kayyum AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması