Kemal Kılıçdaroğlu'na Karikatür Soruşturması

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili karikatür paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu'na Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma açıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na Karikatür Soruşturması
Kemal Kılıçdaroğlu'na Karikatür Soruşturması Meltem Yüksel
Bu içerik 814 kez okundu.

Kılıçdaroğlu dün yaptığı grup toplantısında ODTÜ'nün mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açılan pankart nedeniyle öğrencilerin tutuklanmasını eleştirmişti.

Kılıçdaroğlu, "ODTÜ'lüler 13 yıl önce yayınlanan bir karikatürü taşıyor. Karikatürist yargılanmış beraat etmiş. 13 yıl sonra geldiğimiz noktaya bakın. Demokraside ne kadar geriye gittiğimize bakın. Ben bugün bütün arkadaşlarımdan istirham ediyorum. Twitter hesabımdan bugün bu karikatür yayınlayacak. Bütün milletvekili arkadaşlarım bu karikatürü yayınlasın. Koyacağım Twitter hesabıma bakalım ne yapacaksın" ifadelerini kullanmıştı. ODTÜ'de mezuniyet töreninde açılan pankart nedeniyle dört öğrenci tutuklanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından “Tayyipler alemi” paylaşımında bulunmuş olup Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan (TCK 299/1.2 ) soruşturma başlatılmıştır.

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı paylaşım şu şekilde:

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Twitter OTDÜ Kemal Kılıçdaroğlu CHP Tweet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500