Kendi Ülkesinde Kuşatılan Ordu: TSK

MHP’li Ümit Özdağ, bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelik ile garnizon komutanlarının protokolden çıkarılmasını eleştirdi.

Kendi Ülkesinde Kuşatılan Ordu: TSK
Kendi Ülkesinde Kuşatılan Ordu: TSK Yaren Yalçın
Bu içerik 1188 kez okundu.

MHP’li Ümit Özdağ, bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelik ile garnizon komutanlarının protokolden çıkarılmasını eleştirdi.

Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamada ‘Türk Milletinin bugünleri milli bayram olarak kutlamasını sağlayan Türk Ordusunun döktüğü kan, verdiği şehitler ve gazileridir’ diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ümit Özdağ, Türk Ordusunun sadece İstiklal Savaşı’nda ulaştığı sonuçlar ile yetinmediğini, 1923’ten bu yana bağımsız bir devlet ve millet olarak yaşamamız için savaşmaya devam ettiğini, 1984 sonrasında terör örgütü PKK ile verilen mücadelede TSK’nın binlerce general, subay, astsubay ve erini şehit verdiğini, halen de vermeye devam ettiğini kaydetti.

Açıklamasında ‘AKP, Türk Ordusundan öyle nefret etmektedir ki FETÖ’nün Türk Ordusuna kumpas kurmasının önünü açmış, ordumuzun içeriden çürümesine yol açmış, şimdi 15 Temmuz sonrası da kurumsal olarak köklerini imha ve saygınlığını yok etme operasyonlarına bir başka boyutta devam etmektedir’ ifadelerini kullanan MHP’li Özdağ, Ergenekon ve Balyoz sürecinde AKP’nin uyarılmasına rağmen kendisini herkesten akıllı zannederek, yoluna devam ettiğini, bu mantığın Türkiye’yi 15 Temmuz FETÖ darbesine götürdüğünü, darbe girişiminden ders çıkarmak yerine ruhlarının derinliklerindeki Türk Ordusu düşmanlığı ile FETÖ’den arındırarak güçlendirilmesi gerekirken TSK’nın güçsüzleştirilerek, belediye zabıtası ruh haline sokmak için fırsat olarak değerlendirdiğini, AKP’nin Türkiye’yi yeni bir felakete sürüklediğini ifade etti.

TSK’nın Türkiye içinde terör örgütlerinin saldırılarına göğsünü siper ettiğini, Suriye’de de halen savaştığını hatırlatan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Fethullahçı Terör Örgütü ile birlikte yıllardır kumpas kurulmasına müsaade ettiğiniz, vatanperver kadrolarını ‘Ergenekoncu’ diye tasfiye ettiğiniz Türk Ordusu’na veya sayenizde ondan geriye kalan ruhuna daha fazla saldırmayın. Türk Ordusu üzerinde çalışmış, kitaplar yazmış, dersler vermiş ve son kitabı ‘Kendi Ülkesinde Kuşatılan Ordu: TSK’ olan ve bir eğitimci bir akademisyen bir siyasetçi olarak bu satırları yazıyorum. Kulak verirseniz hem sizin hem ülkemiz için iyi olur. Dinlemezseniz ne yazık ki Türk Milleti olarak hepimiz için kötü olacak.”

mhp ümit özdağ türk silahlı kuvvetleri tsk akp resmi gazete khk garnizon komutanları tsk imha ediliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500