“Kendisi de Bir Babadır”

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın cinsel istismar düzenlemesine yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

“Kendisi de Bir Babadır”
“Kendisi de Bir Babadır” Yaren Yalçın
Bu içerik 1327 kez okundu.

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın cinsel istismar düzenlemesine yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Cinsel istismar suçlarında, mağdur ile failin evlenmesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine olanak sağlayan düzenlemeyi eleştiren MHP’li Deniz Depboylu, cinsel istismarın, cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkilemeksizin nasıl gerçekleşeceğini anlamakta zorlandıklarını belirterek, bu önergeyle kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesinin önünün açılacağına dikkat çekti.

Çocukların evlilik yoluyla istismar edilmesi halinde, gelişimlerinin kesintiye uğratılacağını, aynı zamanda kız çocuklarının eğitim haklarından mahrum kalacağını, bu nedenle de yoksulluk ve yoksunluk içerisinde bir hayat süreceğini vurgulayan Deniz Depboylu, MHP olarak bu kanun önerisinin karşısında olduklarını söyledi.

“Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın önerge konusunda ısrarcı olmasına anlam veremiyorum” diyen MHP’li Depboylu, Bozdağ’ın da bir baba olduğunu vurgulayarak, bir ablası veya kız kardeşi olan bir ağabey, kadınlarla yaşayan bir erkek olarak böyle bir kanuna olumlu bakamayacağını kaydetti. 13-14 yaşındaki kızın evlendirilerek kurtarılmaya çalışılmasınının kabul edilemez bir çözüm olduğunu kaydeden Depboylu, istismarcısıyla gönül rızasıyla birlikte olduğunu düşünmenin mantık dışı olduğunu, çocuğun belli bir yaşa kadar korunması gerektiğini, failin de mağdurun da çocuk olması durumunda konunun üzerinde çalışılması gerektiğini, hiçbir genç kızın istismarcısıyla evlenmemesi gerektiğini belirtti.

mhpaydın milletvekili deniz depboylu adalet bakanı bekir bozdağ meclis cinsel istismar önergesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500