Kerç Boğazı’nda Can Pazarı

Akşam saatlerinde Kerç Boğazı'ndan hareket eden ve Tanzanya bayraklı oldukları ifade edilen 'Kandiy' ve 'Maestro' isimli gemilerde kısa süre sonra patlama ve ardından yangın çıktı. Acı olayda 14 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Kerç Boğazı’nda Can Pazarı
Kerç Boğazı’nda Can Pazarı Meltem Yüksel
Bu içerik 2405 kez okundu.

Akşam saatlerinde Kerç Boğazı'ndan hareket eden ve Tanzanya bayraklı oldukları ifade edilen 'Kandiy' ve 'Maestro' isimli gemilerde kısa süre sonra patlama ve ardından yangın çıktı.

Rusya Deniz ve Nehir Ulaştırma Ajansı, Kerç Boğazı’nda meydana gelen gemi kazasında kaybolan mürettebatın bulunmasına yönelik pek umutlu olmadıklarını ve çalışmaların ‘kurtarma’ statüsünden ‘arama’ seviyesine çekildiğini duyurdu. Türk mürettebatın da olduğu gemilerde 8 Türk'ün kurtarıldığı açıklandı.

Krasnodar'ın Kerç Boğazı’na 13 mil açıkta Tanzanya bayraklı bir gemide çıkan yangın diğer gemiye sıçramıştı. Her iki gemide bulunan 16'sı Türk, 15'i Hindistan uyruklu mürettebat ise gemilerden atlayarak kurtulmaya çalışmıştı. Rusya Ulaştırma Bakanlığı, yaptığı açıklamada olayda 10 mürettebatın hayatını kaybettiğini bildirmişti.

Kandy isimli gemideki 17 görevliden 9’unun Türk olduğu, Maestro isimli gemide ise 7’si Türk 14 mürettebatın bulunduğu bildirildi. Gemilerin Tanzanya bandıralı olduğu belirtildi. Yerel medya patlamanın ardından oluşan yangından kaçmaya çalışan personelin denize atladığını aktardı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Frida Gıda İflas Etti

Kerç Boğazı Rusya Kırım Gemi Yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu