KHK'dan Tahliye Müjdesi

Son KHK’da verilen kararla 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine ayrılacak. Bunların 3 bini denetimli serbestlik çerçevesinde hemen tahliye edilecek.

KHK'dan Tahliye Müjdesi
KHK'dan Tahliye Müjdesi Tuğba Önkibar
Bu içerik 606 kez okundu.

Son KHK’da verilen kararla 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine ayrılacak. Bunların 3 bini denetimli serbestlik çerçevesinde hemen tahliye edilecek.

OHAL çerçevesinde çıkartılan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yargıda çok önemli düzenlemeler yapıldı. Düzenlemelerde yabancı mahkûm takası ve mahkûma disiplin cezası affı dikkat çekti. Takas maddesine göre Türk vatandaşları dışındaki tutuklu veya hükümlüler ırkı, etnik kökeni, dini, vatandaşlığı sebebiyle cezalandırılmayacağı, işkenceye maruz kalmayacağı gibi güvenceler bulunması şartıyla milli güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Dışişleri Bakanı'nın isteği Adalet Bakanı'nın teklifi ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilecek veya başka bir ülkede tutuklu ya da hükümlü bulunanlar ile takas gerçekleştirilebilecek.

3 BİN KİŞİYE TAHLİYE

Mahkûmlara ilişkin madde ise kapalı cezaevinde bulunan hükümlülerin infaz edilen disiplin cezalarının kaldırılması amacıyla aranan süre koşulunu, 1 Ağustos 2017'den önceki eylemleriyle sınırlı olmak üzere kaldırıyor. Bu düzenlemeyle yaklaşık 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine geçecek. Bunların 3 bini denetimli serbestlik çerçevesinde hemen tahliye edilecek.

TERÖR, DARBE VE CİNSEL SUÇLARI KAPSAMIYOR

Terör, darbe ve cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlardan hüküm giyenler düzenlemeden yararlanamayacak.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

''Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Olacak''

KHK Tahliye Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500