Kılıçdaroğlu 'Adalet Mitingi'nde AYM Üyelerine de Seslendi

Bugün saat 18:00'da başlayan 'Adalet Mitingi' devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milyonların karşısında yaptığı konuşmada AYM üyelerine seslendi.

Kılıçdaroğlu 'Adalet Mitingi'nde AYM Üyelerine de Seslendi
Kılıçdaroğlu 'Adalet Mitingi'nde AYM Üyelerine de Seslendi Başak Tatar
Bu içerik 907 kez okundu.

Ankara'dan başlayıp İstanbul'da tamamlanan 'Adalet Yürüyüşü'nün ardından 'Adalet Mitingi' başladı. Dünya gündeminde de zirveye oturan Kemal Kılıçdaroğlu, adalet heykelinin gözlerinin kapalı; kulaklarının açık olduğunu, adalet terazisinin hilesiz değil hileli olduğunu söyleyip Anayasa Mahkemesi Hakimleri'ne seslendi. Hakkını vermenin ve adaleti yeniden tesis etmenin siyasi otori emrine girmekle değil; can ve mal güvenliğini sağlayacak bir vatandaş olarak görev yapmakla mümkün olduğunu belirtti.

"Siyasi otoriteden talimat alıyorsanız hakim ya da savcı değilsiniz; tür cumhuriyet temeline dinamit koyuyorsunuz" diyen Kılıçdaroğlu, "Milletvekilleri hapiste... Neden korkuyorsunuz? Sarayı ürkütürüz diye çekiniyorsunuz?" sorusuyla AYM'yi eleştirdi. Dik ve onurlu durulması gerektiğini savunan CHP Lideri, "Adaletin korunmasından yana tavır alınmalı" deyip sarayın değil ükenin çıkarlarının korumasının Türkiye'ye güç katacağını aktardı. "Oyuna gelmeyin" uyarısında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, yarın çocukların, torunların yüzüne bakılacağını bildirip o koltukların boşaltılması; oraya dik duran namuslu yargıçların gelmesi gerektiğini vurguladı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bağış İsteyen Bölüm Başkanı Görevden Uzaklaştırıldı

adalet mitingi aym anayasa mahkemesi konuşma miting adalet yürüyüşü kemal kılıçdaroğlu chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500