Kılıçdaroğlu: 'Her Firavun'un Bir Musa'sı Vardır'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününe başlamadan önce açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu: 'Her Firavun'un Bir Musa'sı Vardır'
Kılıçdaroğlu: 'Her Firavun'un Bir Musa'sı Vardır' Ecem Şenol
Bu içerik 965 kez okundu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında, kendilerini tahrik etmek istediklerini, tahriklere kapılmayacaklarını belirterek, yargıyla kendilerini tehdit etmek istediklerini söyledi. Bu ülkede darbecilerin 70'lerde ne yaptıklarının, 80'lerde ne yaptıklarının, 2017'lerde ne yaptıklarının hepsini bildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, darbeciler tarihin karanlık sayfalarında yer aldığını ve mücadele edenlerin ise tarihin aydınlık sayfalarında kaldığını belirtti.

Bu kadar eleştirilere rağmen kimsenin ülkede adalet olduğunu iddia ederek niye yürüdüklerini sormadığını belirten Kılıçdaroğlu, çünkü herkesin adaletin olmadığını bildiğini ve bu söylemlerin kaynağının acizlik ve zavallılık olduğunu aktardı. CHP Genel Başkanı adalet için yürüdüklerini, adalete karşı yürümediklerinin de altını çizdi.

Kılıçdaroğlu, dün 20 Temmuz darbecisinin açıklamalar yaptığını, yürüyüş sonrasında karavanda kalınmasıyla ilgili olan söylemlere de kendi karavanında altın klozet olmadığını söyleyerek yanıt verdi. Arzu edenlerin gelip, bir gece misafir edebileceğini, Erdoğan’ın karavanda kalıp kendisinin de dışarıda toprakta yatacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, kendisinin yine bu 20 Temmuz darbecisine bir sorusunu hatırlattı.

Kendisinin her sözüme anında cevap veren ama bu sözüne nedense cevap vermediğini aktaran Kemal Kılıçaroğlu, namus ve şeref kavramının neyi hatırlattığını sorduğunu ve bunun yanıtını alamadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a son olarak her Firavun'un bir Musa'sı olduğunu hatırlatmak istediğini belirterek açıklamalarına son verdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Bank Asya Yöneticilerine FETÖ Baskını

Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Açıklama Firavun Musa Adalet Çağrı Karavan Cumhurbaşkanı Erdoğan Misafir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500