Kılıçdaroğlu Miting Alanında Kalabalığa Kavuşuyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu 25 gündür devam eden Adalet Yürüyüşü’nün son 1 kilometresini yürümeye başladı. CHP lideri son 1 kilometreyi yalnız yürürken, Saat 18.00'de başlayacak mitingde CHP liderinin 10 maddelik bir manifesto okuyacağı aktarıldı.

Kılıçdaroğlu Miting Alanında Kalabalığa Kavuşuyor
Kılıçdaroğlu Miting Alanında Kalabalığa Kavuşuyor Ecem Şenol
Bu içerik 571 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a “Adalet Yürüyüşü” başlatmasının ardından 25 gündür devam eden yürüyüş Maltepe Miting alanında Adalet Mitingi’ne dönüşecek. 420 kilometrelik uzun yürüyüşünü bugün Maltepe Sahili’nde düzenlenecek mitingle sonlanacağı bilinirken, yürüyüşünün 25. günününde Dragos’ta mola veren Kemal Kılıçdaroğlu, saat 16.30’da Maltepe’ye doğru yola çıktı. Kılıçdaroğlu'na milletvekilleri, parti yöneticileri ve çok sayıda gazeteci eşlik ediyordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son 1 kilometreyi yalnız yürürken, elinde "Adalet" yazılı pankart taşıyan Kılıçdaroğlu’nun son 150 metreyi miting standında yürüyerek kürsüye çıkacağı bilinirken,  “Adalet Mitingi”ne katılmak isteyen vatandaşlar, saat 15.00’ten itibaren miting alanına alınmaya başlandı.

Miting için İstanbul'un 958 ayrı noktasından Maltepe’ye araçlar kaldırıldı. Çeşitli şehirlerden ve İstanbul'un ilçelerinden Maltepe Etkinlik Alanı’na gelen katılımcılar için iki ayrı güvenlik noktası oluşturuldu.

X-Ray cihazlarından aranarak içeri alınan vatandaşların, “adalet” yazan pankart, Türk bayrağı ve Atatürk posterleri dışında hiçbir pankart, bayrak ve döviz taşımasına izin verilmemesi ise dikkatlerden kaçmadı. Meydanda vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı, üzerinde "adalet" yazılı döviz ve bayraklar taşırken; "Hak, hukuk, adalet" şeklinde sloganlar atarken, Zülfü Livaneli’de sahnede şarkı söylemeye başladı.

Bu arada, etkinlik alanındaki meydana 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde, üzerinde 2 dev led ekran ile "adalet" yazılı bir sahne kuruldu. Sahnenin iki yanında Türk bayrağı ile Atatürk posteri yer aldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fethullah Gülen'in Yeğeninin Oğlu Tutuklandı

Adalet Yürüyüşü Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Adalet Mitingi KOnuşma Canlı Açıklama Mola
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500