Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Açıklaması

Fransız Haber Ajansı AFP'ye röportaj veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinden korktuğunu söyleyerek, kendisini tehdit olarak gördüğünü ifade etti.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 628 kez okundu.

Kılıçdaroğlu, zaman zaman tehdit içeren konuşmalar yaptığını ama kendisinin onun tehditlerinden korkmayacağını ifade ettiği Fransız haber ajansı AFP'ye verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisinden korktuğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu, adaleti, demokrasiyi, yargı bağımsızlığını ve medya özgürlüğünü sonuna kadar savunacaklarını, çünkü haklı olduklarını ifade etti.

Hürriyet gazetesine yer alan habere göre Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisini tehdit olarak gördüğünü ve zaman zaman tehdit içeren konuşmalar yaptığını ama onun tehditlerinden korkmayacaklarını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisine yönelik yargı sürecinin başlayacağına yönelik sözlerini de Erdoğan’ın kesinlikle kendisinden çekinip korktuğunu belirttiği açıklamalarda bulundu. AFP, Kılıçdaroğlu'na, 2019 seçimlerinde Erdoğan'ın kariyerini tehlikeye sokup sokamayacağını sordu. Bu soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bir kariyeri olmadığını, diktatörlerin, darbe komplocularının kariyeri olmayacağını söyleyerek yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'sivil darbe' yaptığını kaydetti ve Türkiye’nin şu anda bir darbe sürecinde olduğunu dile getirdikten sonra, parlamentonun devre dışı bırakıldığını, tek bir kararnameyle istedikleri kişinin malına el koyabildiklerini ya da kamu sektöründen çıkarabildiklerini ifade etti. Buna demokrasi mi diyorsunuz" diye soran Kılıçdaroğlu, tüm imkânsızlıklara ve engellere rağmen bir araya geldiklerini ve herkesin demokrasi ve insan hakları için konuştuklarını, bunun tabii ki onu korkuttuğunun altını çizdi.

Kılıçdaroğlu, tutuklanmaktan korkuyor musunuz sorusuna ise "Asla" yanıtını vererek, Türkiye'de Erdoğan'a karşı en etkili muhalefet yapan tek parti olduklarını ve bu yüzden Erdoğan’ın CHP’nin varlığına katlanamadığının altını çizdi. CHP genel başkanı, 2019'daki seçimde aday olup olmayacağı konusunda ise yorum yapmadı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türk Telekom Araplara mı Satılıyor?

 

 

Kemal Kılıçdaroğlu Tayyip Erdoğan Açıklama CHP AKP İmkansızlık AFP Röportaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500