Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş Sinyali

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önceki seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’la görüştüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş Sinyali
Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş Sinyali Ecem Şenol
Bu içerik 865 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'la Denizli'deydi. Önce iş dünyası, ardından kanaat önderleriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, basına kapalı olarak gerçekleşen bu toplantılarda "Cesur olun, konuşun" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, iş dünyası, sivil toplum kuruluşlarıyla bundan sonra daha da sık bir araya geleceği, bu toplantılarda belediye başkan adaylığı için de nabız yoklanacağı belirtilirken, bu arada Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın önceki adayı Mansur Yavaş'la görüştüğü de aktarıldı.

Büyükşehir adaylarını da, diğer adayları da zamanı geldiğinde belirleyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, adayların merkez yoklamasıyla yapılacağı ve başarılı olan başkanlarla devam edileceğini belirtti. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya'yı kesin alacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, bu illerde CHP'li belediye olacağını ve Mansur Yavaş’ın da, Ankara'da, siyasette önemli bir figür olduğunu dile getirdi. Onunla arada bir konuştuğunu da ifade eden Kılıçdaroğlu, adayın zamanı gelince açıklanacağını söyledi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in herkesin saygı duyduğu siyasette, bilimde, sanatta önemli başarılara imza atmış bir kişi olduğuna da değinen CHP genel başkanı, Büyükerşen hocanın siyasete katkı yaptığının da altını çizdi.

CHP'nin açıklamalarının halka ulaşmasında sorun olduğunun da üstünde durulduğu konuşmada, Kılıçdaroğlu, vatandaşın, ‘CHP bu konuda ne düşünüyor?' deyince medyada göremediğini, çünkü medyanın üzerinde hükümet baskısı olduğunu kaydetti.

Hep seçim sürecinde olduklarını da dile getiren Kılıçdaroğlı, seçim bildirgelerinin yüzde 90 hazır olduğunu ve aile sigortasını yerleştireceklerini belirtti. CHP'li belediyenin olduğu yerler suçluluk oranının en düşük yöreler olduğunu ve oralarda insanlara değer verildiğini, uyuşturucuyla sağlıklı mücadele edildiğini ve yoksullukla mücadele için yardımlar yapıldığını kaydeden CHP lideri, CHP belediyesi olan yerlerde, inanç merkezlerinin, okulların temizliği ve onarımının yapılırarak, destek verildiğinin de altını çizdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

CHP Genel Başkan Açıklama Mansur Yavaş Ankara Belediye CHP Lideri Osman Budak İş Dünyası Toplantı Basın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500