Kızılırmak'ta 2. Kez Pirana Alarmı

Sivas'ta amatör balıkçı Muzaffer Metinoğlu’nun Kızılırmak’ta avlandığı sırada oltasına bir pirana balığı takıldı. Türkiye’deki sularda bulunmayan bu pirananın, 15 gün arayla ikinci kez avlanması dikkat çekti.

Kızılırmak'ta 2. Kez Pirana Alarmı
Kızılırmak'ta 2. Kez Pirana Alarmı Başak Tatar
Bu içerik 752 kez okundu.

Sivas’ta Kayseri Caddesi üzerindeki demiryolu köprüsünün altında, Kızılırmak'ta avlanan Muzaffer Metinoğlu’nun oltasına yaklaşık 30 santim uzunluğunda kırmızı karınlı bir pirana balığı takıldı. Metinoğlu, piranayı sudan çıkarmak için 10 dakika uğraştığını belirtti.

Cuma akşamı mesai bitiminde vakit geçirmek için ırmağın kenarına indiğini söyleyen amatör balıkçı, ‘Ya nasip’ diyerek oltayı attığını anlattı. Oltaya tanımadığı bir balığın takıldığından bahseden Metinoğlu, pirana olduğunu daha sonra öğrendiğini aktardı. “Pirana olduğunu bilseydim balığı yaşatmaya çalışırdım ama bilmediğimiz için balık öldü” ifadelerini kullanan Metinoğlu, Kızılırmak'ta pirana balığının olmasının biraz ürkütücü olduğunu dile getirdi.Sivaslı vatandaş, “Burası piknik alanı, vatandaş çoluğuyla çocuğuyla geliyor. Sudan çıkarmam bir hayli zamanımı aldı. Çok kuvvetli bir balık...” dedi. Sudan çıkardıktan sonra kancayı da kırdığını ve dişleri yüzünden kancayı ağzından zor aldığını anlattı; “İnsan gibi dişleri var" yorumunu yaptı.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Galatasaray Fernardo Muslera'nın Sözleşmesini Uzattı

 

kızılırmak sivas pirana balık balıkçı olta yakalamak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500