KKTC Nazlı Ilıcak İçin Harekete Geçti

KKTC’deki evini FETÖ’nün Kıbrıs yapılanması tarafından karargâh olarak kullandırdığı öne sürülen Nazlı Ilıcak’ın Kıbrıs vatandaşlığından çıkarıldığı öğrenildi.

KKTC Nazlı Ilıcak İçin Harekete Geçti
KKTC Nazlı Ilıcak İçin Harekete Geçti Ecem Şenol
Bu içerik 952 kez okundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Nazlı Ilıcak için harekete geçti. ‘’FETÖ/PDY Medya Yapılanması’’ davasında tutuklu olarak yargılanan gazeteci Nazlı Ilıcak'ın KKTC vatandaşlığının iptal edileceği iddia edildi. Ilıcak 1995 yılında ülke vatandaşlığına kabul edilmişti.

KKTC'de 24 Nisan, 2004 tarihinde gerçekleşen Annan Planı ile ilgili referandum öncesinde, açıklamalarda bulunan Ilıcak, 1995 yılında Girne'de Bellapais dedikleri bir manastırın yanında, eskiden ev olan bir lokantada yemek yediğini ve adının Abbey House olan bu lokantayı İngiliz eşcinsel bir çiftin işlettiğini söyledi. Çiftin ayrılacakları için lokantayı devretmek istediklerini belirten Ilıcak, fiyatı da Türkiye'ye göre daha düşük olduğu için burayı ev olarak satın aldığını dile getirdi.

İkametgâhı olunca vatandaşlık için de başvurduğunu ve kabul edildiğini ifade eden Ilıcak, muhtara seçmen kaydını yaptırdığını ve referandumda da Kıbrıs'ta olacağını ve oyunu kullanacağını dile getirmişti. Ilıcak, Kıbrıs'ın AB'ye girmesini olumlu bulduğu için oyunun evet olacağını da söylemişti.

Ilıcak'ın sahibi olduğu ev, FETÖ'nün KKTC yapılanmasının karargâhı olarak kullanıldığı iddia edilirken, bu evde Türkiye'den gelen FETÖ mensubu yüksek rütbeli polis subayları ile KKTC polisinde görev yapan bazı polis subayları toplantılar yaptığı polis kayıtlarına geçti.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe kalkışmasından sonra ise evin tamamen boşalttığı iddia edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

Nazlı Ilıcak FETÖ 15 Temmuz Türkiye Kıbrıs Ev Mülk Yerleşim Vatandaşlık Referandum Annan Planı Yüksek Rütbeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500