KKTC’den 15 Temmuz’a Çirkin Benzetme

Kıbrıs’ın Afrika Gazetesi, Yavuz Baydar’ın artıgerçek’te yayımlanan “15 Temmuz Yalan Bayramı” başlıklı yazısından kısaltılmış olarak yazılan habere göre darbe girişiminde bir yığın tuhaflık ve muhtemelen bir yığın da yalanın olduğu iddia edildi.

KKTC’den 15 Temmuz’a Çirkin Benzetme
KKTC’den 15 Temmuz’a Çirkin Benzetme Başak Tatar
Bu içerik 707 kez okundu.

Kıbrıs’ta yayın yapan Afrika Gazetesi’nde, Yavuz Baydar’ın artıgerçek’te yayımlanan “15 Temmuz ‘Yalan’ Bayramı” başlıklı yazısından alıntılanarak yazılmış olan “Büyük Bir Yalan Kumpası İçindeyiz: 15 Temmuz ‘Yalan’ Bayramıdır” başlıklı haberde bu “En yetkili devlet büyüklerinin darbeyi öğrendikleri saate ilişkin sürekli farklı saatler verirken insanın nasıl kuşkulanmayacağına değinilirken MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın bir dediğinin diğer dediğini tutmadığı belirtildi.Fidan’ın, öğrenip Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a haber vermediği öne sürülürken 116 subayın darbe girişimi yüzünden yargılandığı ama bunların bir bölümünün darbe girişimine isteyerek katılmış olanların olabilecekleri de iddia edildi.

Ortalığın yalandan geçilmediğinin ifade edildiği haberde ortaya atılan iddiaların en önemlisinin bu darbe girişiminin planlanmış olduğu yazılırken girişimin Fidan ve Akar tarafından düzenlendiği yani yalan bir darbe olduğu ileri sürüldü. Diğer yandan AKP iktidarının, mahkemelerdeki açıklamalardan çok rahatsız olduğu; bunların da yine Gülenciler tarafından ortaya atıldığı aktarıldı. Haberde ayrıca darbenin siyasi ayağının olmadığı; bunun ortaya çıkarılmasını engelleyen bir güç olduğu anlatıldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

ATM'ye Sıkıştı Not Yazarak Kurtuldu

 

15 temmuz darbe kıbrıs gazete iddia darbe girişimi yazı haber yavuz baydar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500