''Koray Aydın İstifası Partimiz İçin Hayırlı Olmuştur''

Kuzey Irak'taki referandum kararına tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, partiden istifa eden Koray Aydın'ın, ihraç edilen Meral Akşener'in kuracağı partiye katılmasıyla ilgili de konuştu.

''Koray Aydın İstifası Partimiz İçin Hayırlı Olmuştur''
''Koray Aydın İstifası Partimiz İçin Hayırlı Olmuştur'' Ecem Şenol
Bu içerik 698 kez okundu.

MHP'den istifa eden Koray Aydın'ın, partiden ihraç edilen Meral Akşener'in kuracağı partiye katılması hakkında konuşan Bahçeli, istifanın tek taraflı bir tercih olduğunu ve istifa eden kişiye saygı duymak gerektiğini belirterek, parti için hayırlı olduğunu aktardı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani'nin, Türkmen kentlerini kapsamına alan referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınması gerektiğini dile getiren Bahçeli, muhtemel bu referandumun, Kürdistan provası olduğunun bilinmesi gerektiğini ve bu referandumun Türkmenlerin, Türkiye'nin tamamen aleyhine olduğunun altını çizerek, Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılması gerektiğini aktardı.

Ederi 1 dolar olan FETÖ’nün insanlığın utanç vesikası olduğunu ve emdikleri süt burunlarından fitil fitil getirilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, bu hain örgütün izinin kazınması için müessir bir ortak aklın mutlak bir adalet müessesinin, sınırları kalın olarak belirlenmiş makul delillerin ve de siyasi kararlılığın vazgeçilmez önemde olduğunun altını çizdi. Bahçeli, FETÖ ile adalet ölçüsünde hesaplaşılmadığı takdirde nice 15 Temmuz'ların yaşanmasının mukadder olduğunu ve pazarcıyla çorbacıyla değil 15 Temmuz'un ana aktörlerini siyasi ayakla birlikte melunları tek tek deşifre ederek cezalandırmanın kaçınılmaz bir görev olduğunu ifade etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafı hakkında da konuşan Bahçeli, siyaseti iç çamaşırı seviyesine düşürmemek gerektiğini belirttiği açıklamasında, kendilerine göre ana muhalefet partisi liderinin tutuklanmasıyla ilgili polemiklerin demokrasi hayatına zarar vermekte, siyasi havayı kirletmekte olduğunu belirtti. Bilinçli, sistematik, defolu, kara bir kampanyanın tedavülde olduğunu ve CHP’nin ise bundan siyasi çıkar sağlama hevesinde olduğunu belirten Bahçeli, Türkiye'yi yabancı ülkelere şikâyet eden Sayın Kılıçdaroğlu'nun, ortada fol yok, yumurta yokken, yalnızca Cumhurbaşkanı'nın anlık bir beyanından anormal sonuçlar üretmesinin, muhalefetin güçlenmesini kelepçeye bağlamasının trajikomik olduğunu aktardı.

Türk milletinin, Almanya'nın şamar oğlanı, kum torbası, stres topu, canı sıkılınca azarlayacağı tutsak ve aciz bir yığın, kuru bir kalabalık olmadığının altını çizen MHP genel başkanı, herkes haddini bilmesi gerektiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin, önüne gelenin posta koyacağı, parmak sallayıp hizaya getireceği yeni yetme çadır devleti olmadığını ve bu çerçevede MHP’nin, dış politikada hükümet ve devletin yanında olduğunun altını çizdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Eski Ülkü Ocakları Başkanının Çocuk İstismarı Belgelendi

 

Devlet Bahçeli Açıklama Kürt Bölgesi Referandum Meral Akşener Koray Aydın İstifa Yeni Parti Muhalefet Savaş FETÖ Mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500