Koray Çalışkan Gözaltına Alındı

Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi çalışanlarına yönelik düzenlenen FETÖ operasyonunda aralarında 20 profesörün de bulunduğu 72 kişi için gözaltı kararı verildi.

Koray Çalışkan Gözaltına Alındı
Koray Çalışkan Gözaltına Alındı Ecem Şenol
Bu içerik 667 kez okundu.

Boğaziçi Üniversitesi'nde görevli akademisyen Koray Çalışkan sabah saatlerinde evinde gözaltına alındı. Çalışkan, geçtiğimiz seçimlerde CHP'den milletvekili adayı olmuştu. Boğaziçi ve İstanbul Medeniyet Üniversiteleri'ne düzenlenen FETÖ soruşturması kapsamında Koray Çalışkan ve 20 profesörün de aralarında bulunduğu 72 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şu ana kadar 42 kişi gözaltına alındı.

Boğaziçi ve İstanbul Medeniyet Üniversiteleri çalışanlarına düzenlenen FETÖ soruşturmasında hakkında gözaltı kararı çıkarılan 72 kişiden 42’si gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, operasyonda Boğaziçi Üniversitesi’nden aralarında Koray Çalışkan’ın da bulunduğu biri profesör 8 kişi ile Medeniyet Üniversitesi’nde 19 tıp fakültesi profesörü olmak üzere 64 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltın kararı verilenlerin çoğunun Bylock kullanıcısı olduğu öne sürülürken şu ana kadar 42 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

CHP milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, twitter hesabından akademisyen yaptığı açıklamada Koray Çalışkan’ın gözaltına alındığını yazdı. Salıcı, Koray Çalışkan’ın az önce evinde gözaltına alındığını ve gerekçenin olmadığını, ikameti belli bir akademisyenin bir kez daha ifadeye davet edilemediğini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İçişleri Bakanlığı'ndan 3 Günlük Terör Bilançosu

Koray Çalışkan Boğaziçi Üniversitesi Gözaltı Akademisyen FETÖ Operasyon Profesör İstanbul Medeniyet Üniversitesi Soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500