Koreli Diktatörün Karısı Kayboldu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-ju 7 aydır ortalıkta görünmüyor. Uzmanlar, Ri Sol-Ju'nun hamile olduğu ya da aileden biriyle problem yaşamış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Koreli Diktatörün Karısı Kayboldu
Koreli Diktatörün Karısı Kayboldu Tuğba Önkibar
Bu içerik 2935 kez okundu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-Ju 7 aydır görülmüyor.

Independent Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre 2012'de Kim Jong-un ile dünya evine girerek 'First Lady' olan Ri'nin Kim Jong-un'un alesinden biriyle kavga etmiş olabileceği ihtimaller dahilinde. Kuzey Kore'de Propaganda Bakanlığı'nda Kim Jong-un kültü sorumlusu küçük kardeşi Kim Yo-jong, rejimin ardındaki asıl güçlerden biri olarak belirtiliyor.

7 aydır kimsenin haber alamadığı Ri Sol-ju, en son 28 Mart'ta Pyongyang'da bulunmuş. Bu zaman zarfında Ri'nin aksine Kuzey Koreli lider Kim Jong-un tüm ülkeyi dolaşarak ve 36 yıldır ilk defa yapılan parti kongresini gerçekleştirdi.

HAMİLE Mİ?

Tokyo Waseda Üniversitesi'nde Pyongyang rejimiyle birlikte çalışan Profesör Toshimitsu Shigemura, Ri Sol-ju'nun yok olmasının ardında birçok etkenin olabileceği belirtilirken; "Hamile veya Kim Jong-un'la bir sorun yaşamış olabilir. Ayrıca son dönemde Pyongyang'dan gelen bilgilere göre, ordu içinde Kim'e yönelik bazı grup hareketleri var. Yüksek güvenlik önlemleriyle korunduğu için de ortalarda gözükmüyor olabilir" dedi.

 

Kim Jong-un first lay yo-jong kuzey kore diktatör gündem dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500