Koreli Diktatörün Karısı Kayboldu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-ju 7 aydır ortalıkta görünmüyor. Uzmanlar, Ri Sol-Ju'nun hamile olduğu ya da aileden biriyle problem yaşamış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Koreli Diktatörün Karısı Kayboldu
Bu içerik 2275 kez okundu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-Ju 7 aydır görülmüyor.

Independent Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre 2012'de Kim Jong-un ile dünya evine girerek 'First Lady' olan Ri'nin Kim Jong-un'un alesinden biriyle kavga etmiş olabileceği ihtimaller dahilinde. Kuzey Kore'de Propaganda Bakanlığı'nda Kim Jong-un kültü sorumlusu küçük kardeşi Kim Yo-jong, rejimin ardındaki asıl güçlerden biri olarak belirtiliyor.

7 aydır kimsenin haber alamadığı Ri Sol-ju, en son 28 Mart'ta Pyongyang'da bulunmuş. Bu zaman zarfında Ri'nin aksine Kuzey Koreli lider Kim Jong-un tüm ülkeyi dolaşarak ve 36 yıldır ilk defa yapılan parti kongresini gerçekleştirdi.

HAMİLE Mİ?

Tokyo Waseda Üniversitesi'nde Pyongyang rejimiyle birlikte çalışan Profesör Toshimitsu Shigemura, Ri Sol-ju'nun yok olmasının ardında birçok etkenin olabileceği belirtilirken; "Hamile veya Kim Jong-un'la bir sorun yaşamış olabilir. Ayrıca son dönemde Pyongyang'dan gelen bilgilere göre, ordu içinde Kim'e yönelik bazı grup hareketleri var. Yüksek güvenlik önlemleriyle korunduğu için de ortalarda gözükmüyor olabilir" dedi.

 

Haber: Tuğba Önkibar
Kim Jong-un first lay yo-jong kuzey kore diktatör gündem dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500