Kötü Kedi Şerafettin'e Argo Cezası

2016 yılında animasyon filmi olarak vizyona giren Kötü Kedi Şerafettin’in 1 Temmuz günü Kanal D’de yayınlanmasından sonra kanala RTÜK tarafından “argo ve dilin kötü kullanımı”ndan para cezası verildi.

Kötü Kedi Şerafettin'e Argo Cezası
Kötü Kedi Şerafettin'e Argo Cezası Başak Tatar
Bu içerik 684 kez okundu.

Kanal D hakkında rapor hazırlayan RTÜK uzmanları, filmde rakı ve sigaranın sık sık görüldüğünü belirtip bunun bir ihlal olduğunu iddia etti. Ayrıca uzmanlar, filmin bazı sahnelerinin de “dilin kötü kullanımı” olduğunu öne sürdü.

Raporda filmden bazı kesitleri yazılı olarak anlatan uzmanların, “Film, Şerafettin’in elinde sigarayla klozette oturmuş ve sahibi Tonguç’un kapıyı yumruklamasıyla başlamaktadır” ifadesini kullandıkları görüldü. 

Filme ilişkin birçok ayrıntıya yer verilen raporda, “Şerafettin: Anlat şu manitayı da bari gidene kadar ön sevişme kısmını bitirelim. Acelem var sofra kuracağız. (‘Rakı’ yazan şişe masada gözükmekte); söz konusu filmde kedi ve diğer hayvan karakterler sigara içmekte ve içkiye olan düşkünlükleri maceralarının konusunu oluşturmaktadır; Kedi Şerafettin: Satanist müptezel. Güzel iş, ne temizlemek var ne dolaba bir şeyler alalım var. Sonra kedi besliyorum ayağına şekil yap dolay dışarıda sağda, solda; Tonguç: Evde ne işin var lan mart ayında uyuz. Hadi bas git, çık çatıda çiftleş.” Tespitlerine yer verildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Beijing Guoan ile Sözleşmesini Feshetti

 

kötü kedi şerafettin trük ceza kanal d animasyon film argo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500