Kritik 15 Temmuz Kararı

Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk Davalarına yönelik sürdürülen kumpas soruşturmaları, 15 Temmuz darbe girişimi dosyasına eklendi.

Kritik 15 Temmuz Kararı
Kritik 15 Temmuz Kararı Yaren Yalçın
Bu içerik 1145 kez okundu.

Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk Davalarına yönelik sürdürülen kumpas soruşturmaları, 15 Temmuz darbe girişimi dosyasına eklendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Genelkurmay Başkanlığına bir yazı gönderildi. Yazıda, FETÖ/PDY üyesi bir kısım askerlerin Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik darbe girişiminde bulunduğu hatırlatılarak, Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk gibi ismi geçen ve söz konusu terör örgütüne üye olan hakim, savcı ve emniyet mensuplarınca yapıldığı konusunda, şüphe bulunan soruşturmalarda terör örgütü üyesi olmayan askerlerin hedef gösterildiği kaydedildi.

Ayrıca yazıda manipüle edilmiş sahte delillere göre kararlar verildiği ve bu yöntemle örgüt üyesi olmayan askerlerin TSK’dan çıkarılmaları veya zorla emekliye ayırarak tasfiye edildiği söylentilerinin olduğu kaydedildi.

Savcılık, söz konusu yazıda, Genelkurmay Başkanlığı’nın kayıtları incelemesini ve hakkında soruşturma açılan askerlerin kimlikleri ile adli işlem tarihi itibariyle görevlerinin belirtilmesi, bu askerler hakkında hangi idari uygulamaların yapıldığı, bu askerlerin görev yerlerine hangi askerlerin atandığı, atanan askerlerin 15 Temmuz itibariyle hangi görevde oldukları sorgulandı.

15 temmuz ergenekon balyoz askeri casusluk kumpas fetö tsk genelkurmay başlanlığı savcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500