Kudüs Tartışmasına Kuzey Kore’de Katıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasından sonra gelen tepkilere Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’da dahil oldu.

 Kudüs Tartışmasına Kuzey Kore’de Katıldı
 Kudüs Tartışmasına Kuzey Kore’de Katıldı Meltem Yüksel
Bu içerik 868 kez okundu.

Son zamanlarda yaptığı nükleer denemelerle gündeme gelen Kuzey Kore de Kudüs tartışmasına katıldı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı çıkarken, "İsrail diye Bir devlet mi var ki başkenti Kudüs olsun" dedi.

AFP'nin haberine göre; Kuzey Kore Dışişleri Bakanı da Siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdıklarını söyledi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise ABD Başkanı Trump sert bir dille eleştirilerek; “Zihinsel engelli bunak, BM toplantısında tamamen özgür bir devleti (Kuzey Kore) yok etmekten bahsettiği için bu hareketine de şaşırmadık” ifadesine yer verildi.

Açıklamada Trump’ın Kudüs kararı, “düşüncesiz ve şeytani” olarak değerlendirilirken; “Bu hamle, tüm dünyaya kimin barışa karşı bir tehdit olduğunu açıkça gösteriyor” denildi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Kuzey Kore Kudüs İsrail Filistin ABD Kim Jong-un Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500