Kuran Kursundaki Çocuğa Cinsel İstismar

Ağrı’da Kuran kursuna giden 9 yaşındaki bir çocuk, 17 yaşındaki eğitmeni tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı.

Kuran Kursundaki Çocuğa Cinsel İstismar
Kuran Kursundaki Çocuğa Cinsel İstismar Başak Tatar
Bu içerik 809 kez okundu.

Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’na yetim kaldığı için verilen 9 yaşındaki U.P., geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı’ndan önce Y.K. isimli 17 yaşındaki eğitmenin kendisini dövdüğün ve kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlattı.

Çocuk, ifadelerinde dayak yemekten korktuğu için sesini çıkarmadığı ve hocasının ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit ettiği bilgisine yer verdi. Herkesin yüzündeki morlukları sorduğunu aktaran U.P., hocasının tehditi yüzünden söyleyemediğini; ‘Düştüm’ dediğini kaydetti.
Bayramda kursta kimse kalmamasından yararlanan Y.K.’nin kendisine bir kez daha cinsel istismarda bulunduğunu söyleyen U.P., “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” şeklinde konuştu.

Olayın ardından Y.K. hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı,’ ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘yaralama’ suçlarından 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açılırken; yurt görevlileri hakkında da ‘suçu bildirmeme’ suçundan soruşturma açıldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çarşıdan Dönen Askerlere Otobüste Saldırı

 

cinsel istismar kuran kursu çocuk hoca tecavüz kurban bayramı yurt açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500