Kurtulmuş: Gülen’le Görüşen AKP'li Vekiller...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamada bulundu.

Kurtulmuş: Gülen’le Görüşen AKP'li Vekiller...
Kurtulmuş: Gülen’le Görüşen AKP'li Vekiller... Yaren Yalçın
Bu içerik 941 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamada bulundu.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Fethullah Gülen ile fotoğrafı ortaya çıkan AKP’li 12 milletvekili için, doğru bilgiler varsa değerlendirilir yorumunda bulundu.

OHAL’in uzatılıp uzatılmayacağı sorusunu ise, Olağanüstü hal ile ilgili olarak, gerek devamı gerekse uzatılması ile herhangi bir konu Bakanlar Kurulumuza gelmemiştir şeklinde cevapladı.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moodys’in Türkiye için yaptığı hamleyi değerlendiren Kurtulmuş, 21 Eylül günü, Moody’s analistlerinin yaptığı analizle ortaya koydukları perspektif iki gün içinde nasıl oldu da tam tersi bir noktaya çevrildi, bu konuyu anlamakta zorlanıyoruz dedi.

15 Temmuz sonrasında oluşan risklerin önemli ölçüde azaldığı söylenmişti, fakat 2 gün sonra Moody’s Türkiye’nin notunu düşürdü diyen Kurtulmuş, Türkiye ekonomisinin kararlılıkla yoluna devam ettiğini, Türkiye ekonomisi için oluşturulan kötüye gidiyor algısını ve herhangi bir derecelendirme kuruluşunun Türkiye ekonomisini durağan göstermesini dünyanın sonu olarak kabul etmeyiz şeklinde değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Anıtkabir’e yapılan ve CHP’nin başlattığı kampanya ile sökülen çocuk parkı tartışmalarını zaman kaybı olarak gördüğünü ifade ederek, iyi niyetle yapılmış bir şey olduğunu, bu konular üzerinden siyasi değerlendirmeler yapılmaması gerektiğini, bu şekilde Yenikapı ruhunu korunamayacağını söyledi.

Numan Kurtulmuş, sık sık gündeme gelen ikinci darbe kalkışması iddiaların yönelik, bu yönde bir rapor olmadığının altızı çizerek, bu söylemlerin halkı telaşa sürüklemekten başka bir anlamı olmadığını ifade etti. Kurtulmuş, darbeye kalkışanların kenara çekilmeyeceklerini biliyoruz, FETÖ’cü bazı grupları nasıl ortaya çıkarabiliriz bunun takibini yapıyoruz diyerek uyanık olacaklarını belirtti.

başbakan yardımcısı numan kurtulmuş hükümet sözcüsü fethullah gülen akp'li 12 vekil ohal moody's 15 temmuz anıtkabir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500