Kurul Saray'da

Bakanlar Kurulu yarın saat 11’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.

Kurul Saray'da
Kurul Saray'da Aylin Köyatası
Bu içerik 842 kez okundu.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından, Bakanlar Kurulu dördüncü kez Külliye’de gerçekleştirilecek. Saat 11'de başlayacak toplantıda FETÖ ve Fırat Kalkanı Harekatı başta olmak üzere kritik konular masada olacak.

Yarınki görüşmede ana gündem maddelerinin; FETÖ ve PKK başta olmak üzere teröre karşı mücadele, Cerablus’ta sürdürülen askeri operasyon ve bundan sonra yapılacaklar olması bekleniyor.  OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname'lerin de görüşüleceği toplantıda, Erdoğan’ın G20 zirvesindeki temaslara ilişkin bilgi vereceği tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de gerçekleşecek Bakanlar Kurulu toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da katılacağı düşünülüyor. Süleyman Soylu ise, ilk kez İçişleri Bakanı olarak sunum yapacak.

Bakanlar Kurulu Recep Tayyip Erdoğan Hulusi Akar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Süleyman Soylu OHAL Fırat Kalkanı Harekatı PKK FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500