istanbul escort

Küstah Açıklamaya Jet Cevap

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye Kürtleri vurursa onları ekonomik olarak yıkıma uğratırız" ifadesine cevap verdi.

Küstah Açıklamaya Jet Cevap
Küstah Açıklamaya Jet Cevap Meltem Yüksel
Bu içerik 381 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye hakkında ‘Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz’ şeklinde tweet atan ABD Başkanı Donald Trump’a yanıt verdi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Kalın, “Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır. Türkiye Kürtlerle değil, teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve Suriyelileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız.

Teröristler sizin müttefikiniz olamaz. Türkiye, ABD’den iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı onurlandırmasını ve bu durumun teröristlerin propagandasıyla gölgelenmesini istememektedir. DAEŞ, PKK, PYD ve YPG arasında hiçbir fark yoktur. Onlara karşı savaşmayı sürdüreceğiz” dedi.

ABD Başkanı Suriye sınırına 20 millik (yaklaşık 32 kilometrelik) bir ‘güvenli bölge’ kurulmasını önerdi. Türkiye’ye yönelik açıklama da yapan Trump “Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz. 20 millik (32 km) güvenli bölge kuracağız. Aynı zamanda Kürtlerin Türkiye’yi provoke etmesini istemiyorum” demişti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tank Palet Yandaşa mı Satılıyor?

 

 

 

Donald Trump ABD Türkiye Twitter Suriye İbrahim Kalın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu