Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit Gibi Açıklama

Trump'ın açıklamalarının ardından, Pyongyang'ın 'ABD'nin Guam açıklarına füze saldırısı hazırlığı içerisinde olduğu' yönünde haberler geldi.

Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit Gibi Açıklama
Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit Gibi Açıklama Ecem Şenol
Bu içerik 1390 kez okundu.

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA, Pasifik Okyanusu'ndaki ABD toprak parçası olan Guam Adası açıklarına orta-uzun menzilli füzelerin fırlatılması için yeni bir planın hazırlandığını ifade etti.

Kuzey Kore'nin Guam açıklarına fırlatmayı hedeflediği füzelerin Hwasong-12 model olduğu de ifade edildi.

Kuzey Kore'den gelen son açıklamalar, Washington ve Pyongyang arasında tırmanan gerilimin son noktası niteliğindeyken,  ABD'nin talebiyle toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, nükleer silah programını durdurmayan Kuzey Kore'ye karşı yeni yaptırımların uygulanmasını oybirliğiyle kararlaştırmıştı.

Kuzey Kore resmi haber ajansına konuşan bir askeri yetkili, ABD'nin Guam'da bulunan askeri üslerini hedef alan bir saldırının gündemlerinde olduklarını açıkladı. Açıklamayı yapan Kuzey Koreli askeri yetkili, saldırının ABD’nin Guam adasındaki Anderson Hava Üssü’nü de içerebileceğini ifade etti.

Söz konusu üs, B-1 bombardıman uçakları tarafından Güney Kore hava sahasındaki uçuşlardan sonra yakıt ikmali için kullanılıyor. Açıklamaya göre B-1 uçaklarının uçuşları Kuzey Kore’yi tehdit amacı taşıyor.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yasmani Copello Escobar Yarı Finalde

 

 

ABD Kuzey Kore Açıklama Füze Pasifik Okyanusu Guam Adası Anderson Havalimanı Resmi Haber Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500