Laiklik Olmadan Şiddet Engellenemez

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, laiklik olmadan şiddet dalgalarının engellenemeyeceğini, sürekli OHAL ‘in güvenlik sorunlarını çözemeyeceğini söyledi.

Laiklik Olmadan Şiddet Engellenemez
Laiklik Olmadan Şiddet Engellenemez Yaren Yalçın
Bu içerik 797 kez okundu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, laiklik olmadan şiddet dalgalarının engellenemeyeceğini, sürekli OHAL ‘in güvenlik sorunlarını çözemeyeceğini söyledi.

47. Genel Kurul Toplantısı’nı yapan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’a yeni başkan seçildi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını Erol Bilecik, Cansen Başaran Symes’tan devraldı. Açılış konuşmalarını TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes gerçekleştirdi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes’ın açıklamaları şu şekilde;

Yeni bir dünya kurulurken, liberal dünya düzeninin sarsıldığına dikkat çeken Symes, ekonomiyi rayına oturtacak kararların alınması gerektiğini, Türkiye’nin Ortadoğu’nun  geleceğine katkıda bulunmak istiyorsa bunun Ortadoğu’nun hastalıklarının ithal edilerek yapılamayacağını, Türkiye olarak bölgesel dengelerde rol oynanacaksa, bunun kendi esneklik alanını daraltarak sağlanamayacağını, laiklik olmadan Ortadoğu’da hakim olan şiddet dalgalarının ülkemizi içine çekmesinin engellenemez olacağını belirtti.

‘Bir dönem tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkeydik’ diyen Symes, son yıllarda toplumun giderek daha fazla kutuplaşmasının her ortamda dile getirildiğini, ifade özgürlüğü üzerindeki kısıtlamaların çıkarlarımıza zarar verdiğini, sürekli OHAL ortamı ile güvenlik sorunlarının tek başına aşılamayacağını dile getirdi.

Avrupa Birliği (AB) projesinin hala önemli olduğuna dikkat çeken Symes, AB hedefinden vazgeçmenin söz konusu olmaması gerektiğini, bu hedefin ısrarlı takipçisi olduklarını, hükümetin AB ve Gümrük Birliği’ni güncelleme müzakerelerini kararlılıkla desteklediklerini kaydetti.

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Filipinler’de Deprem

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes Erol Bilecik Tuncay Özilhan Türkiye AB OHAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500