Levent Üzümcü’nün İsyanı

Tiyatro sanatçıcı Levent Üzümcü’nün oyunu Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü’nce iptal edildi.

Levent Üzümcü’nün İsyanı
Levent Üzümcü’nün İsyanı Yaren Yalçın
Bu içerik 1726 kez okundu.

Tiyatro sanatçıcı Levent Üzümcü’nün oyunu Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü’nce iptal edildi.

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’nün 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde bulunan A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergileyeceği ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ isimli oyunu Artvin Çoruh Üniversitesi’nce iptal edildi.

Sosyal medya Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunan Levent Üzümcü, Valiliğin iğtal ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığın belirterek, 3 Aralık Cumartesi günü oynayacağı ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ isimli oyunu Artvin Çorum Üniversitesi Rektörlüğü tarafından iptal edildiğini duyurdu.

Açıklamasının devamında birkaç yıl öncesine kadar Anadolu turnelerinde valilerin, belediye başkanlarının ve rektörlerin oyunları izlemeye geldiğini, günümüzde ise oynamamaları için sahnelerin ellerinden alındığını kaydeden Levent Üzümcü, Artvin seyircilerinden özür dileyerek Trabzon ya da Rize oyununa davet etti.

Oyunun neden iptal edildiği konusunda bilgi sahibi olmadığını belirten Üzümcü, daha önce de Antalya’da oyununun iptal edildiğini, en iyi bildikleri şeyin insanların aşıyla, ekmeğiyle oynamak olduğunu dile dile getirdi.

levent üzümcü artvin kongre tiyatro anlatılan senin hikayendir antalya trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500