LGS Sonuçları Açıklandı

Liselere Geçiş Sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden erişime açıldı.

LGS Sonuçları Açıklandı
LGS Sonuçları Açıklandı Meltem Yüksel
Bu içerik 446 kez okundu.

Liseye Geçiş Sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından gözler sınav sonuçları sorgulama sayfasına ve tercih kılavuzuna çevrildi.

Adaylar, sınav sonuçlarını ‘meb.gov.tr’ adresinden öğrenebilecek. Milli Eğitim Bakanlığınca, ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzu ve tercihlere esas kontenjan tabloları da yarın açıklanacak. Sınav sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak okulların tablolarında, 2018'de o okullara yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de öğrencilerin tercihlerine rehberlik etmek amacıyla verilecek.

MEB, 1 Haziran 2019'da yapılan LGS sınav sonuçları ile ilk kez Merkezi Sınav Değerlendirme Raporunu da yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Analiz ve Değerlendirme Raporları Serisinin yedincisinde "2019 Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" ele alındı. Bu raporda, 2019 Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na giren öğrencilerin sınav performansları incelendi ve detaylı analizler yapıldı. MEB ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzu ile tercihlere esas kontenjan tabloları yarın yani 25 Haziran Salı günü yayınlanacak. Öğrenciler sınav sonuçlarına itirazlarını sonucun açıklanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde yapabilecek.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

ABD'den Açıklama

 

 

 

LGS Liselere Geçiş Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı MEB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması