Liderlerden Türkiye'ye Mesaj

Gaziantep'te 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan hain saldırıya karşı dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Liderlerden Türkiye'ye Mesaj
Liderlerden Türkiye'ye Mesaj Tuğba Önkibar
Bu içerik 809 kez okundu.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gaziantep'te 50 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırı nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye dileklerini iletti.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin yanındayız" mesajı verdi.
ABD Büyükelçisi John Bass imzasıyla yapılan açıklamada,
"Dün akşam Gaziantep'te düzenlenen ve masum sivilleri hedef alan barbarca saldırıyı kınıyoruz. Müttefikimiz Türkiye'nin yanında duruyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, dün akşam Gaziantep'te yaşanan terör saldırısını "şiddetle" kınadığını bildirdi.
Elysee Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı dün akşam bir düğün sırasında en az 50 kişinin ölümüne yol açan alçak terör saldırısını şiddetle kınamaktadır. Fransa olarak Türk yetkililere ve Türk halkına taziye dileklerimizi sunuyoruz. Teröre karşı savaşan herkesin yanındayız." ifadelerine yer verildi.
Hollande, Gaziantep'teki terör saldırısına ilişkin taziye mesajını resmi Twitter hesabı üzerinden de paylaştı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben yazılan mesajda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gaziantep'te düğün yerinde işlenen korkunç terör saldırısının Azerbaycan'ı derinden sarstığını belirtti.
Terörün her çeşidine karşı kesin ve kararlı bir mücadele başlatılmasının gerekliliğini vurgulayan Aliyev, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Türk halkına Azerbaycan halkı adına başsağlığı diledi.
"Düşüncelerim saldırının kurbanları ile birlikte"


İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, Gaziantep'de dün akşam düğün törenine karşı gerçekleştirilen terör saldırısını lanetledi.
Wallström Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Dün akşam düğüne yapılan vahşi terör saldırısıyla ilgili en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Düşüncelerim saldırının kurbanları ile birlikte'' dedi.

 "Onlar için dua edelim"
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, Gaziantep saldırısında ölen ve yaralananlar için dua etti. Apostolik Saray'daki çalışma ofisinin penceresinden, Aziz Petrus Meydanı'nda toplanan binlerce insana seslenen Papa, geleneksel Pazar duasının ardından Türkiye'de dün akşam gerçekleştirilen terör saldırısını da unutmadı.
“Sevgili kardeşlerim, sevgili Türkiye'yi dün vuran acı kanlı terör haberini öğrendim. Onlar için dua edelim, ölenler ve yaralananlar için dua edelim ve herkes için barışı dileyelim” ifadelerini kullanan Papa, daha sonra bir süre sessizce dua etti.

gaziantep ışid patlama taziye putin son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500