Lise Pansiyonunda Cinsel Taciz İddiası

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer Ahmetli ilçesinde bulunan lise pansiyonunda 9. sınıf erkek öğrencilerinin 12. sınıf öğrencileri tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Lise Pansiyonunda Cinsel Taciz İddiası
Lise Pansiyonunda Cinsel Taciz İddiası Meltem Yüksel
Bu içerik 740 kez okundu.

CHP Manisa Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Tur Yıldız Biçer, Ahmetli'deki bir lisenin bahçesindeki pansiyonda yaşandığı öne sürülen cinsel şiddet ve taciz iddialarını, Meclis gündemine taşıdı.

Biçer, kendisine ulaşan bir velinin anlattıklarına dayanarak, olayın 13 Ekim tarihinde okulun pansiyonunda yaşandığını söyledi. 9. sınıf erkek, aynı pansiyonda kalan 12. sınıf erkek öğrenciler tarafından oyun oynatılarak taciz edildiğini ve durumun veliler tarafından da bilindiğini hatta 16 Ekim tarihinde okul yönetimine başvurduklarını belirten CHP’li vekil; “Okul idaresi olayı velilerine anlatan bazı öğrencilere okuldan uzaklaştırma cezası veriyor. Olayın ardından veliler 20 Ekim tarihinde Ahmetli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne hem öğrenciler hem de okul yönetimi hakkında şikayette bulunuyor. Olayın emniyete intikal etmesinin ardından okul idaresi çocukların okuldan uzaklaştırma cezasını geri çekiyor ve olayın üstünü kapatmaya çalışıyor. Çocuklarımıza yapılan bir cinsel istismar ve şiddet olayının üstü asla örtülemez. Suçlular gereken cezayı almalı” ifadesini kullandı. Biçer ayrıca cinsel istismar ve taciz olayını yaşadığı iddia edilen öğrencilerin velilerinden 6'sının Ahmetli Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğundan da bahsetti.

CHP’li Tur Yıldız Biçer yaşanan olayın kendisine iletilmesinin ardından hemen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından cevaplandırılması üzere TBMM'ye soru önergesi verdiğini aktardı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

FETÖ’cü Damattan 5 Dakikalık Savunma

Manisa Lise Pansiyonu Okul Öğrenci Veli Taciz Cinsel Taciz CHP Milletvekili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Tur Yıldır Biçer Ahmetli Manisa Ahmetli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500