Londra’da Art Arda 5 Asitli Saldırı

İngiltere'nin başkenti Londra’da 90 dakika içinde 5 asitli saldırı gerçekleşti. İngiliz polisinin yaptığı açıklamaya göre 5 kişinin yaralandığı, 16 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Londra’da Art Arda 5 Asitli Saldırı
Londra’da Art Arda 5 Asitli Saldırı Başak Tatar
Bu içerik 844 kez okundu.

Başkentin doğusunda akşam saatlerinde 5 ayrı noktada asitli saldırı gerçekleşti. İlkinin, yerel saatle 22.25'de Hackney bölgesinde, sonuncusunun ise 23.37'de Clapton'da yaşandığı öğrenildi. 2 motosikletli saldırganın, trafikte bekleyen diğer motosiklet sürücülerine asit attığı ve bazılarının araçlarını çaldığı belirtilirken; yüzlerine asit atılan 5 kişinin yaralandığı ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alındıkları bildirildi. 1 kişinin ise durumunun ağır olduğu paylaşıldı. Gözaltına alınan 16 kişinin ise sorgusunun devam ettiği kaydedildi.

Diğer yandan PKK terör örgütü yandaşları, Avrupalı Türk Demokratlar Derneği’nin İngiltere şubesinin Londra’nın Walthamstow semtinde düzenlediği 15 Temmuz şehitlerini anma etkinliğini engellenmeye çalıştı. PKK sempatizanı 40 kişi, 350 Türk vatandaşının katıldığı etkinliğin yapıldığı binaya girmek istedi. Bina önünde kalabalıklaşan gruba uzun süre müdahale etmediği için etkinliğe katılan Türk vatandaşları, polise tepki gösterdi.Binaya taş ve su şişesi gibi cisimler atılırken bir polis memurunun, atılan taşla bacağından yaralanması üzerine arbede yaşandı. Yandaşı gruptan 3, etkinliğe katılanlardan da 1 kişi gözaltına alınırken; etkinlik daha sonra takviye polis ekibinin sevk edildiği bir binada gerçekleştirildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Meteoroloji'den İstanbulluları Sevindiren Haber

 

londra ingiltere saldırı pkk terör örgütü asit asitli saldırı yaralı polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500