Londra'da Camiden Çıkanlara Kamyonet Dehşeti

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir sürücü kullandığı kamyonetle camiden çıkan kalabalığın arasına daldı. İngiliz polisi olayda bir kişinin öldüğünü açıkladı. Soruşturmayı ise terörle mücadele polisi devraldı.

Londra'da Camiden Çıkanlara Kamyonet Dehşeti
Londra'da Camiden Çıkanlara Kamyonet Dehşeti Ecem Şenol
Bu içerik 857 kez okundu.

Kuzey Londra’daki Finsbury Park yakınlarında bir kamyonet Finsbury Cami’sinden çıkan yayaların arasına daldı. İngiltere Başbakanı Theresa May bir kişinin yaşamını yitirdiği olayın potansiyel bir terör saldırısı olarak ele alınacağını açıkladı.

Olayda bir kişinin yaşamını yitirdiği en az da 10 kişinin yaralandığı açıklanırken, 48 yaşındaki sürücü gözaltına alındı. Theresa May, korkunç bir olay olduğunu söyleyerek, düşüncelerinin yaralananlar, onların yakınları ve olay yerindeki ekiplerle bir bütün olarak korkunç olduğu ifadelerini kullandı.

Habere göre görgü tanıklarından biri, direkt üstlerine sürdüğünü ve çok fazla insan olduğunu belirttikten sonra şoke olduğunu açıkladı. Allah’a şükür kenara çekilerek kendisini kurtardığını ancak herkesin yaralandığını aktardı.

Bölgede yaşayan başka bir tanık ise bağıran ve çığlık atan insanlar gördüğünü söyledi. İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, olayın ardından şoke olduğunu belirterek, olayla ilgili camilerle, polisle ve Islington konseyiyle iletişim halinde olduğunu ve düşüncelerinin bu olaydan etkilenenlere birlikte diye yazdı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

ABD'yi Tedirgin Eden Yakınlaşma

Londra Kamyonet Cami Müslüman Terör Saldırı Ölü Yaralı Başbakan Theresa May
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500