"Maça Çıkmayız!"

Trabzonspor Kulübü , Yeşil Giresun Belediyespor maçına ilişkin net açıklamalarda bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 778 kez okundu.

Trabzonspor Kulübü , Yeşil Giresun Belediyespor maçıyla ilgili, "Bu talihsiz maç ile ilgili gerekli değerlendirme ve ceza verilmez ise önümüzdeki hafta oynayacağımız Karşıyaka maçına çıkmayacağımızı ilan ediyoruz" dedi.

Trabzonspor Kulübünden yapılan açıklamada, "Bugün Yeşil Giresun Belediyespor ile oynadığımız karşılaşmanın son periyodunda canlı yayında Türkiye’nin gözü önünde alınan talihsiz hakem kararları ve basit hakem hataları ile Türkiye basketbolunun katledildiği gözler önüne serilmiştir. Trabzonspor camiasına yapılan haksızlıkları dile getirdiğimiz ortamda hakem-menejerler arasındaki ilişkilerin, Türkiye Basketbolunun geldiği durumun çok kötü bir örneğini canlı olarak izledik"

"Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet Türkoğlu’na geldiği günden beri temiz basketbol oynatma ve mücadelesine destek vermek noktasındaki tüm sözlerimizi kendilerine hatırlatmak istiyoruz. Basketbol camiasının bildiği, bazı menajerlerin kurduğu bu takımın ve hakemlerle kurulan bu ilişkilerin, sıradan bir basketbolseverin bile kabul etmeyeceği hatalarla, kasti düdüklerle katledilişine şahit olmak istemiyoruz. Temiz basketbol savunucusu ve basketboldaki şer odaklarına karşı mücadele ettiğinden şüphe duymadığımız Sayın Türkoğlu’nu bu hassas konuda göreve davet ediyoruz. Bu talihsiz maç ile ilgili olarak hakem kurulu ve disiplin kurulu tarafından gerekli değerlendirme ve ceza verilmez ise önümüzdeki hafta oynayacağımız Karşıyaka maçına çıkmayacağımızı ilan ediyoruz. Camia olarak bu tür haksızlıkları sindirecek durumda değiliz. Basketbolda bir kısım insanların figüranı olmayacağız" ifadeleri kullanıldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gürpınar Belediyesine Kayyum

Trabzonspor Yeşil Giresun Belediyespor Hidayet Türkoğlu Maç Futbol Spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500