Madame Tussauds İstanbul Açılıyor

Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nun 21. merkezi Taksim'deki Grand Pera binasında 28 Kasım'da kapılarını açacak.

Madame Tussauds İstanbul Açılıyor
Madame Tussauds İstanbul Açılıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 1722 kez okundu.

Müzenin İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner yaptığı açıklamalarda Madame Tussauds İstanbul’un açılış sürecine dair bilgiler verdi. Madame Tussauds'nun 250 yıllık geçmişe sahip figürlerin bulunduğu bir müze olduğunu belirterek, "Türkiye'ye getirilmeden önce bir anket çalışması yapıldı. Ankette 'En çok hangi figür sizi mutlu eder? ve en çok hangi sanatçıyı görmek istiyorsunuz' soruları yöneltildi. Daha sonra tek tek detaylı bir şekilde irdelendi. Elimize bir liste geçti. Bu listenin ardından hayatta olanlarla birebir temasa geçildi. Hayatta olmayanların ise yasal varisleri ya da yakınlarıyla temasa geçildi ve çalışmalara başlandı" şeklinde konuştu.

Dünyadan ve Türkiye'den 55 ismin tıpatıp benzerinin bulunacağı müzede, Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Adile Naşit, Barış Manço, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Sabiha Gökçen, Mimar Sinan, Hidayet Türkoğlu, Arda Turan, Beren Saat, Kerem Bursin ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi Türk ünlülerin dışında Brad Pitt, Angelina Jolie, Audrey Hepburn, Rihanna, Beyonce, David Becham, Marilyn Monroe, Messi ve Muhammed Ali figürleri görülebilecek.

Müzenin İstanbul Merkezi, 28 Kasım saat 14.00'te ziyaretçilerine kapılarını açacak.

madame tussauds balmumu müzesi Mustafa Kemal Atatürk Mevlana Adile Naşit Barış Manço Fatih Sultan Mehmet Kanuni Sultan Süleyman Sabiha Gökçen Mimar Sinan Hidayet Türkoğlu Arda Turan Beren Saat Kerem Bursin Kıvanç T
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500