Mahir Ünal'dan 15 Temmuz Programı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 15 Temmuz anma etkinliklerine ilişkin, partinin programını açıkladı. Ünal, CHP'nin AİHM başvurusuna da tepki gösterdi.

Mahir Ünal'dan 15 Temmuz Programı
Mahir Ünal'dan 15 Temmuz Programı Ecem Şenol
Bu içerik 1074 kez okundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenleyecekleri anma programlarına ilişkin, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Anma etkinliklerinin detaylarını paylaşan Ünal, tam programın 7 Temmuz'da açıklanacağını söyledi.

CHP'nin, AİHM'e referandumla ilgili başvurusuna da değinen Ünal, "CHP'nin adalet arayışı adalet değil. AYM'ye başvurusu AYM'ye, AİHM'e başvurusu da AİHM'e başvuru değil. Bir tartışma alanı oluşturmanın farklı sorun alanlarında yeni krizler üretmek ve sorundan beslenen bir siyasetin parçası olmak olduğunu ifade etti.

AK Parti siyasetinin iki neferinin bu mücadeleyi verirken hayatlarını kaybettiklerini ve onların anısına da yılmadan mücadeleye devam edileceğini belirten Ünal, insanların vahşi terör örgütünün insafına bırakmayacaklarını ifade etti. Ana muhalefet partisi liderinin de aradığını, baş sağlığı dilediğini, bunun da güzel ama beklentilerinin Kılıçdaroğlu'nun PKK diyebilmesini, DHKP-C diyebilmesini, FETÖ diyebilmesini de beklediklerini belirten Ünal, 15 Temmuz anma törenleri çerçevesinde hangi etkinlikleri yapacaklarını paylaşmak istediğini belirtti. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ergin Ataman'dan Olay Açıklamalar

Mahir Ünal AKP CHP 15 Temmuz Açıklama FETÖ PDY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500