Mahmut Tanal'dan Flaş İddia

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, cezaevlerinde bulunan kütüphanelerde FETÖ lideri Fetullah Gülen'in kitaplarının yer aldığını belirterek, "Eğer bunlar suç unsuru ise devletin kütüphanesinde ne arıyor?’’ dedi.

Mahmut Tanal'dan Flaş İddia
Mahmut Tanal'dan Flaş İddia Tuğba Önkibar
Bu içerik 1199 kez okundu.

Mahmut Tanal, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, tutuklu gazetecilerin serbest kalmasını ve tutuksuz yargılanmalarını da talep etti. Bazı vatandaşların, evlerindeki kütüphanelerde Fetullah Gülen’e ait kitaplar bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığını belirten Tanal, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun 2015-2016 yılı kütüphanelerinde bulunan kitap listesini gazetecilere gösterdi.


Tanal, evlerde suç unsuru olarak kabul edilen kitapların cezaevlerinde bulunmasının doğru olmadığını söyleyerek, “Vatandaşların evinde arama yapıp bulduğunuz Gülen’in kitaplarını suç unsuru olarak göreceksiniz, cezaevlerine göndereceksiniz fakat cezaevlerinde Gülen’e ait kitapları bulunduracaksınız. Eğer bunlar suç unsuru ise, devletin kütüphanesinde arıyor?'' diye sordu.

mahmut tanal chp tbmm fethullah gülen fetö kitap cezaevi gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500