''Makama Gelirken İyi Boşalt Deyince...''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran ziyareti dönüşü Başkanları görevden almalar hakkında açıklama yaptı.

''Makama Gelirken İyi Boşalt Deyince...''
''Makama Gelirken İyi Boşalt Deyince...'' Ecem Şenol
Bu içerik 676 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüşünde, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili soruları yanıtladı. Erdoğan, AK Parti’nin alışılmış bir siyasi parti olmadığını söyledi ve istifalarla ilgili eleştirilere yönelik açıklamalarda bulundu.

Belediyelerde görevden almanın yöntemleri olduğunu, partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tabii ki bu yolları denemek istemediklerini, bir makama getirilirken iyi güzel de, metal yorgunluğu olarak tanımladığı durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırgandığını sordu. Erdoğan, partinin şerefinin, herkesin şerefinin şanının çok daha önünde olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı, istifaya yönlendirilecek başkanların belirlenip belirlenmediği sorusuna ise, öyle bir şey olmayacağını, bazı şeyler önlerine geldiği zaman değerlendirmelerini yaptıklarını ve Allah göstermesin çok daha kötü şeyler de olabileceğini kaydetti. 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumunda olduklarının da altını çizen Erdoğan, kaldı ki sadece kendi partileriyle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığına şikâyetler geldiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener’in önderlik ettiği hareketle ilgili soruya ise daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı olmadığı şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırında terör koridoru oluşturmama kararlılığının Kuzey Irak için de geçerli olduğunu söyledi.

Kuzey Irak konusunda Türkiye, İran ve Irak arasında üçlü bir mekanizma oluşturulduğunu söyleyen Erdoğan, petrol vanasını kapatma kararını da üç ülkenin birlikte vereceğini açıkladı ve Barzani'ye bir kez daha çağrıda bulundu. Erdoğan, "Aklını başına al, bu sevdadan vazgeç" dedi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Melih Gökçek İstifası Gerçek mi?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Barzani Belediye Başkanları Metal Yorgunluğu Görevden Alma Meral Akşener İstifa Kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500