Maliye Bakanı Uyardı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma imkanından faydalanmak için başvuru süresinin 31 Ekim’de sona ereceğini söyledi.

Maliye Bakanı Uyardı
Maliye Bakanı Uyardı Yaren Yalçın
Bu içerik 814 kez okundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma imkanından faydalanmak için başvuru süresinin 31 Ekim’de sona ereceğini söyledi.

Maliye Bakanı Ağbal, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan kanunla esnaftan sanayicilere, işletmecilerden öğrencilere kadar geniş bir kesime çok önemli kolaylıklar getirdiklerini belirtti.

Ağbal, yeniden yapılandırma için başvuru süresinin 31 Ekim’de sona ereceğini hatırlatarak “Mükelleflerimiz, bu tarihi fırsatı kaçırmamak için başvurularını son güne bırakmasın. Burada bazı kalemlerde yıllardır birikmiş sorunlar var. Biz bunların hepsinin çözülmesini istiyoruz. İmkanı olanlar, borçlarını peşin ödemeleri halinde çok ciddi indirimlerden yararlanabilecek. Borcunu taksitle ödemek isteyen vatandaşlarımızın ise haklarını kaybetmemeleri için özellikle ilk iki taksitini mutlaka aksatmadan ödemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Söz konusu kanun kapsamında, milyonlarca mükellefi ilgilendiren askerlik, seçim, nüfus, karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, vergi cezaları, gümrük vergileri, sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, genel sağlık sigortası prim alacakları gibi birçok alacak ile bunların her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz ve gecikme cezaları yeniden yapılandırılacak.

maliye naci ağbal yapılandırma vergi borcu 31 ekim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500