Manisa'nın Ardından Edirne'de Askerler Hastanede

Edirne’deki 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Korgeneral Celalettin Alkoç Kışlası’nda görevli 14 asker, akşam yemeğinin ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Manisa'nın Ardından Edirne'de Askerler Hastanede
Manisa'nın Ardından Edirne'de Askerler Hastanede Ecem Şenol
Bu içerik 870 kez okundu.

Manisa’da binin üzerinde askerin zehirlendiği skandalın ardından benzer bir olay daha Edirne’de yaşandı. Karaağaç Mahallesi’nde bulunan 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Korgeneral Celalettin Alkoç Kışlası’nda görevli 14 asker, akşam yemeğinin ardından rahatsızlandı.

Karın ağrısı, bulantı ve kusma şikâyetiyle görülen askerlerden sekizi Edirne Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’ne, altısı ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan askerlere serum tedavisi uygulanırken, müşahade altında tutulan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, askerlerin besin zehirlenmesi ya da güneş çarpması nedeniyle rahatsızlanmış olabileceğini belirterek, yapılacak tahlillerin ardından durumun netleşeceğini söyledi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş ise askerlerde baş ağrısı, ishal ve karın ağrısı şikâyetleri görüldüğünü belirterek, askerlerin hayati tehlikesi olmadığını, gerekli tedavilerin uygulandığını ifade etti. Taş, taburcu etmeye hazırlandığını ve şu anda besin zehirlenmesi veya güneş çarpması diye tam olarak bir şey söyleyemediklerini belirterek, gerekli incelemeden sonra netlik kazanacağını aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bahçeli'den İç Tüzük Açıklaması

Edirne Asker Zehirlenme Bölük Karaağaç Mahallesi Alkoç Kışlası Murat Devlet Hastanesi 14 Asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500