Mansur Yavaş'tan 'Göreve Hazırım' Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Mansur Yavaş hakkında söylemleri üzerine Mansur Yavaş’tan açıklama geldi.

Mansur Yavaş'tan 'Göreve Hazırım' Mesajı
Mansur Yavaş'tan 'Göreve Hazırım' Mesajı Ecem Şenol
Bu içerik 901 kez okundu.

Mansur Yavaş’ın, Ankara’da, siyasette önemli bir figür olduğunu ve onunla arada bir konuştuğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, Yavaş’ın CHP kesiminde de sevilen bir isim olduğunu söylediği açıklaması üzerine gözler 2014 yılında CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş’a çevrildi. Yavaş, Ankara ve ülke için her türlü göreve daima hazır olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'yla zaman zaman ülke gündemiyle ilgili görüştüklerini belirten Yavaş, Hürriyet'ten Deniz Gürel'e konuştu. Yavaş, bu konuda konuşmak için çok erken diye düşündüğünü söylediği açıklamasında, 2014 Yerel Seçim Sonuçlarının Ankara ve Türkiye'de kimsenin içine sinmediğini kaydetti.

Halktaki değişim talebinin sandıktan çıkamadığını ve buna rağmen artık AK Parti'nin dahi tahammül edemediği rant ve beton belediyeciliğinin anayasa ve yasalara uygun olarak sona erdirilmesi gerektiğini düşündüğünü ifade eden Yavaş, vatandaş olarak Ankara ve ülke için her türlü göreve daima hazır olduğunu belirterek, ülke ve Ankara için en büyük ihtiyacın uzlaşma olduğunu aktardı.

Rant ve betona kurban edilen Ankara'nın partiler üstü bir bakışla yeniden ortak akılla ele alınmasında zorunluluk olduğuna değinen Mahsur Yavaş, sürecin devam ettiğini ve siyasetteki taşların yerine tam olarak oturmadığını dile getirdi. Yavaş, önümüzdeki günlerde en geniş siyasi uzlaşma ile Ankara'nın ele alınıp ona göre bir karar verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Büyükelçi Bass'tan Önemli Açıklama

 

 

 

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçim Kemal Kılıçdaroğlu Açıklama Siyaset Çalışma Seçim Sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500