Mavi Balina Bir Can Daha Aldı

Dünya genelinde milyonlarca insanı tehdit eden ‘Mavi Balina’ oyunu Ordu’da bir can daha aldı.

Mavi Balina Bir Can Daha Aldı
Mavi Balina Bir Can Daha Aldı Meltem Yüksel
Bu içerik 637 kez okundu.

Türkiye’de dahil olmak üzere Dünya genelinde 1sayısız kişinin intihar ederek hayatını kaybetmesine neden olan ‘Mavi Balina’ isimli bilgisayar oyunu Ordu’nun Altınordu ilçesinde 17 yaşındaki İbrahim Can Duman’ı ailesinden kopardı.

Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İbrahim Can Duman’ın Ordu Devlet Hastanesinde çalışan annesi iş çıkışı eve geldiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemenin sonunda 17 yaşındaki gencin cansız bedeni otopsi için Ordu Devlet Hastanesine kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, 17 yaşındaki genci kendi canına kıymaya kadar götüren sebeplerin başında ‘Mavi Balina’ isimli internet oyunu olduğu belirtildi. Söz konusu oyunun Türkiye’de son dönemde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği ifade edilirken, oyunda oyunculara 50 görev veriliyor.

Verilen bu görevlerin sonunda oyuncunun kendini asarak ya da yüksek bir yerden atlayarak canına kıymasıyla oyun son buluyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Enis Berberoğlu Hakkında Yeni Karar

Mavi Balina Ordu Mavi Balina Oyunu Katil Oyun Mavi Balina Mavi Balina Oyun Kuralları Çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500