MEB Ensar Vakfı ile Protokol İmzaladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Karaman’daki çocuklara yönelik cinsel istismar davasıyla hatırlanan Ensar Vakfı ile 5 yıllık protokol imzaladı.

MEB Ensar Vakfı ile Protokol İmzaladı
MEB Ensar Vakfı ile Protokol İmzaladı Başak Tatar
Bu içerik 1238 kez okundu.

MEB, adı Karaman'daki çok sayıda öğrenciye tecavüz olayıyla bilinen Ensar Vakfı ile 5 yıllık "çeşitli eğitim, seminer ve sosyal etkinlikler düzenlenmesine dair işbirliği” yaptı.

Buna göre vakfın sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, proje, gezi, kitap okuma, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleyebileceği öğrenildi.

Protokolde MEB yükümlükleri arasında “Protokol kapsamında yapılacak faaliyetlerle ilgili vakıfla ortaklaşa belirlenen kulüplerin ortaöğretim kurumlarında kurulmasına imkân tanır” maddesi yer alırken, bakanlığın ayrıca düzenlenecek etkinlikler konusunda vakıfla koordineli çalışacağı aktarıldı.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Ensar Vakfı ile imzaladığı 3 yıllık protokole göre ise bu kapsamda açılacak kurslarda vakıf personeli olan eğitimcilere, ihtiyaç duyulduğunda kendi bünyesinde bulunan öğretmenlere, uzmanlara veya usta öğreticilere görev verilmesini sağlayacağı ve ücretlerini ödeyeceği öğrenildi. İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin de yapılan işlemlerin mevzuatlara göre yürütülmesini, denetlenmesini sağlayacağı bilgisi paylaşıldı.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

HDP'li Vekilin Milletvekilliği Düşürüldü

 

ensar vakfı protokol imzalama meb milli eğitim bakanlığı işbirliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500