MEB Öğretmenleri Böyle Fişliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sözleşmeli öğretmen alımı için düzenlenen sözlü sınavda, öğretmenlere yöneltilen sorular şaşkınlık yarattı.

MEB Öğretmenleri Böyle Fişliyor!
MEB Öğretmenleri Böyle Fişliyor! Yaren Yalçın
Bu içerik 1014 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sözleşmeli öğretmen alımı için düzenlenen sözlü sınavda, öğretmenlere yöneltilen sorular şaşkınlık yarattı.

MEB’in sözleşmeli öğretmen alımı için düzenlediği mülakatta öğretmenler, Reis deyince aklınıza kim geliyor?, Peygamberimizi çocuklarınıza anlatır mısınız? Amin alayları nedir? gibi sorularla karşılaştı.

Edinilen bilgiye göre, öğretmen adayları, kendilerine daha önceden bildirilen salonlarda, komisyonda görevli personellerin sorularını cevaplıyor. Salona giren adaylar, MEB tarafından hazırlanan birbirinden farklı soruların yer aldığı zarflardan birini çekiyor. Zarflardan çıkan sorulardan bazıları şöyle; Eğitimde teknolojiyi nasıl kullanırsınız?, İnsan klonlama hakkında ne düşünüyorsunuz?, Öğrencilerin hazır bulunuşluk seviyesini nasıl ölçersiniz?

Sorular sadece bunlarla sınırlı değil. Mülakatta dikkat eden diğer sorular ise şöyle sıralanıyor;

Reis deyince aklınıza kim geliyor? (Adana)

Amin alayları nedir? (Adana)

Çocuklarınıza Peygamberimizi anlatır mısınız? (Trabzon)

İngiltere’de onlarca otelde kaldım. Hepsinin çekmecelerinde İncil vardı. Bunu yorumlar mısınız? (İzmir)

Avrupa’da sınıflarda Hz. İsa resmi ve haç işareti var. Bu konuda ne düşünüyorsun? (İzmir)

Eğitim-İli İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Değirmenci, komisyonda kraldan çok kralcıların bulunduğunu belirtti ve bu soruların iktidarın hoşuna gidecek şekilde hazırlandığını, dindar nesil yetiştireceğiz düşünceleriyle istedikleri adayları seçmeye çalıştıklarını vurguladı.

milli eğitim bakanlığı meb sözleşmeli öğretmen mülakat reis deyince
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500