MEB Okullardan İsim İstedi

Milli Eğitim Bakanlığı, 'terör örgütü ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde' bulundukları iddia edilen 11 bin 285 öğretmenin açığa alındığını açıklanmasının ardından okul müdürlüklerine yeni bir yazı gönderilerek, 29 Aralık eylemine katılan öğretmenler ile ‘’YPG/PKK propagandası yapan’’ öğretmenlerin isim listelerinin hukuk müdürlüklerine ‘’acilen’’ gönderilmesi istendi.

MEB Okullardan İsim İstedi
MEB Okullardan İsim İstedi Derya Kaya
Bu içerik 2864 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan duyuruda, "Bölücü terör örgütü bağlantılı 11 bin 285 personel açığa alındı" ifadesine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki operasyonun 11 bin 285 öğretmenle sınırlı kalmayacağı bekleniyor. 29 Aralık eylemine katılanların isimlerinin de istenmesi operasyonun diğer kamu çalışanlarını da kapsayacak şekilde genişleyebileceği algısı oluşturdu.

29 Aralık’ta yapılan bir günlük iş bırakma eylemine katıldığı gerekçesiyle aralarında öğretmenlerin de bulunduğu 16 bin 475 kamu çalışanına soruşturma açılmıştı. Bu nedenle açığa alma operasyonunun öğretmenlerin yanı sıra diğer kamu personeline de yönelmesi kaygıları dillendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ‘’Eğitim Hakkını Engelleyici Eylemler’’ başlıklı bir yazı gönderdi. İki tablonun iliştirildiği yazıda, okul müdürlerinden AKP’nin savaş ve baskı politikalarını protesto etmek için DİSK, KESK ve TMMOB’un çağrısıyla 29 Aralık’ta yapılan eyleme katılanlarla ‘’PKK/YPG propagandası’’ yapanların isimlerinin listelere yazılarak acil olarak bugün saat 15.30’ a kadar hukuk bürolarına iletilmesi istendi.

 

MEB Eğitim Öğretmen Açığa Alma PKK YPG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500