MEB’den Ensar Açıklaması!

Çanakkale Gökçeada’da lise öğrencilerine Ahmet Bulut imzası taşıyan Ensar Vakfı yayını ‘Namaz-Dirilişe Çağrı’ kitabı dağıtıldı.

MEB’den Ensar Açıklaması!
MEB’den Ensar Açıklaması! Yaren Yalçın
Bu içerik 1431 kez okundu.

Çanakkale Gökçeada’da lise öğrencilerine Ahmet Bulut imzası taşıyan Ensar Vakfı yayını ‘Namaz-Dirilişe Çağrı’ kitabı dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere dağıtılan Ensar Vakfı’na ait ‘Namaz-Dirilişe Çağrı’ kitabında geçen “Naylon ve ince giyinmenin günah olduğu”, “Bebeklerin namaza kaldırılması gerektiği” bölümlerinin farkındalık yarattığı için sakıncalı olmadığını savundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’e, dört ay sonra ilginç bir açıklamayla cevap verdi. MEB Bakanı Yılmaz, kitabın Kutlu Doğum Haftası öncesinde konferansa katılan 9’uncu sınıf öğrencilerine farkındalık yaratmak için bir dernek tarafından dağıtıldığını söyledi.

Kitapların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konferansa katılan öğrencilere hediye edilmesi için okullara gönderildiğini savunan İsmet Yılmaz, dağıtılmayan kitapların Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiğini kaydetti.

CHP’li Muharrem Erkek’in ‘İçeriğinde toplumun belli bir kesimine karşı kin ve öfke ile yaklaşılması tavsiyelerinin bulunduğu bu kitaplarla neyin  amaçlandığı’ sorusuna ise Yılmaz; böyle bir kitabın milli eğitim müdürlüğü tarafından desteklenmediği ve dağıtımına izin verilmediği yanıtını verdi.

Karaman’da Ensar Vakfı’na ait yurtlarda kalan erkek öğrencilere tecavüz olayıyla adını duyuran Ensar Vakfı tarafından yayımlanan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın normal karşıladığı kitapta, bebeklerin dahi namaza kaldırılması gerektiği, naylon ve ince giyinmenin haram olduğu, insanlıktan istifa edip hayvan gibi yaşamak arzusunda olan kişilerin böyle bir kıyafeti tercih edebileceği söyleniyor.

milli eğitim bakanlığı çanakkale gökçeada ensar vakfı namaz-dirilişe çağrı milli eğitim bakanı ismet yılmaz ensar kitabı açıklaması chp'li muharrem erkek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500